Neuvěřitelné, ale EPO pořád jede! Rybín kvůli němu přišel o kariéru

- Cyklistika autor: art

Přestože by jeden řekl, že éru zakázané látky EPO pohřbil Lance Armstrong, přesto se najdou cyklisté, kteří si nedají říct. A za oběť ji teď padl mladý český cyklista. Zjistili ji v krvi teprve dvaadvacetiletému českému reprezentantovi Ondřeji Rybínovi, který dostal čtyřletý trest a vzápětí ukončil kariéru. Nadějný cyklista přitom v červenci na mistrovství Evropy do 23 let získal bronz ve scratchi.

Rybína stálo EPO jeho kariéru

Rybína stálo EPO jeho kariéru,zdroj: Web Ondřeje Rybína

"Pozitivní nález byl v mimosoutěžním vzorku, který byl Rybínovi odebrán při soustředění v Harrachově. Na svazu cyklistiky s ním už proběhlo disciplinární řízení. Ondra vše přiznal, po udělení trestu skončil s cyklistikou," oznámil v pátek šéftrenér českých dráhařů Svatopluk Buchta.

Rybínovi byl pozitivní vzorek odebrán 16. června letošního roku. Trest by mu vypršel 21. července 2019. "Jeho trenérem byl Lukáš Thun, kterého velmi překvapilo, že jeho svěřenec dopoval," dodal Buchta.

Rybín patřil k nadějím české dráhové cyklistiky. Specializoval se na omnium, v této disciplíně skončil na loňském mistrovství světa v Kolumbii jedenáctý. Jeho největším úspěchem bylo třetí místo v omniu na Světovém poháru poháru v Mexiku v lednu 2013.

Tagy: doping dopingový test cyklistika český cyklista

Zdroje: ČTK