Newcastle se dostal na páté místo tabulky před Chelsea

Fotbalisté Newcastlu porazili v 33. kole anglické ligy 2:0 Bolton a dostali se na páté místo tabulky dva body před Chelsea, která pouze remizovala 1:1 na hřišti Fulhamu. Dokonce všechny body ztratil čtvrtý Tottenham, na nějž se po jeho domácí porážce 1:2 s Norwichem Newcastle bodově dotáhl.

Tottenham přitom mohl v případě vítězství předstihnout alespoň dočasně Arsenal, který drží třetí pozici, jež jako poslední zajišťuje přímý postup do Ligy mistrů. Proti Norwichi však po zmatcích v obraně inkasoval už ve 13. minutě po trefě hostujícího Anthonyho Pilkingtona. O vyrovnání se postaral ve 33. minutě po rychlém brejku Jermain Defoe, poslední slovo však měl tým Norwiche. Zápas rozhodl v 66. minutě Elliott Bennett střelou ke vzdálenější tyči branky Brada Friedela. Po porážce Tottenhamu má jeho londýnský rival Arsenal na třetím místě dva body náskok a utkání k dobru. Newcastle čekal na gól proti Boltonu do 73. minuty, kdy se po šedesátimetrovém běhu prosadil Hatem Ben Arfa. Vítězství domácích zpečetil deset minut nato Papiss Cissé, jenž v devátém utkání od svého zimního příchodu z Freiburgu vstřelil desátý gól. Chelsea vypadla z příček zajišťujících poháry po remíze na hřišti Fulhamu, kterou v 82. minutě zařídil vyrovnáním Američan Clint Dempsey. Ofenzivní záložník po rohu překonal Petra Čecha přesnou hlavičkou k tyči, kterou ještě jemně tečoval obránce Chelsea Gary Cahill. Jen několik desítek sekund předtím předvedl Čech zákrok dne, když reflexivně vyrazil hlavičku Aarona Hughese, proti Dempseymu už ale zasáhnout nedokázal. Londýnský klub, který čeká semifinále Ligy mistrů s Barcelonou, poslal do vedení na konci prvního poločasu Frank Lampard. Třiatřicetiletý anglický reprezentant proměnil přísně nařízenou penaltu a stal se prvním záložníkem, jenž vstřelil 150 gólů v Premier League.