Operace se povedla, lékaři Kvitové ruku zachránili. Nezahraje si ale nejméně do dubna

AKTUALIZOVÁNO (aktualizováno: 21. 12. 2016 16:09) - Tenis autor: roj

Tenistka Petra Kvitová podstoupila téměř čtyřhodinovou operaci prstů na levé ruce, lékaři jí sešívali šlachy na všech prstech její "herní ruky". Podle vizity se zákrok povedl a wimbledonská vítězka tak bude moci opět hrát, nejdříve ale v dubnu. 

Tenistce Petře Kvitové sice ujdou velké turnaje v první půlce roku, ale lékaři jí ruku s přezanými šlachami a nervy zachránili

Tenistce Petře Kvitové sice ujdou velké turnaje v první půlce roku, ale lékaři jí ruku s přezanými šlachami a nervy zachránili,zdroj: Profimedia.cz

Kvitová zákrok postoupila v Ústavu chirurgie ruky a plastické chirurgie ve Vysokém nad Jizerou.

Dvojnásobné wimbledonské vítězce Kvitové museli lékaři narychlo operovat poraněné šlachy na všech prstech levé ruky a dva nervy, které hráčce nožem poranil neznámý pachatel pří úterním ranním přepadení v jejím prostějovském bytě.

Operace trvala tři hodiny a 45 minut a lékaři při ní Kvitové zašili poraněné šlachy na středních článcích všech pěti prstů levé ruky a dva nervy. "Petra se po operaci cítí dobře. Vizita potvrdila, že se operace povedla," uvedl mluvčí hráčky Karel Tejkal v tiskové zprávě.

Kvitová podle prvních zpráv nesmí sešité šlachy přetěžovat tři měsíce, To znamená, že se v ideálním případě vrátí na kurty nejdříve v dubnu. Nestihne určitě Australian Open, první kolo Fed Cupu ani velké turnaje v Miami či Indian Wells.

Pachatel policii stále uniká. Policisté se v této souvislosti znovu obracejí na svědky, žádají o pomoc i řidiče, kteří kolem místa činu projížděli. Kriminalisté dosud nestanovili právní kvalifikaci činu. Pracují se všemi verzemi včetně té, zda šlo o náhodný čin, nebo úmyslně mířené přepadení.

Pachatel se do bytu Kvitové dostal lstí, její jméno přitom na zvonku u vstupních dveří uvedeno není. "Případ je ve fázi prověřování. Vyšetřují se všechny okolnosti, tedy zda jde o náhodný čin, nebo to bylo úmyslně mířené," doplnil mluvčí prostějovské policie František Kořínek.

Tagy: česká tenistka

Zdroje: ČTK