Osmou etapu Tour vyhrál Francouz Kadri, druhý dojel Contador, třetí vedoucí Nibali

- Cyklistika autor: Michal Polák

Osmou etapu Tour de France vyhrál po sólovém úniku domácí cyklista Blel Kadri. Žlutý trikot pro celkového lídra uhájil Ital Vincenzo Nibali, který dnes dojel třetí, tři vteřiny za konkurentem v boji o prvenství Španělem Albertem Contadorem a 2:20 minuty za vítězným Kadrim. 

Radující se Blel Kadri

Radující se Blel Kadri,zdroj: Getty Images

Leopold König dojel na 38. příčce a celkově mu patří 24. místo. Další Čech Jan Bárta nabral ztrátu 17:51 a cílem projel jako první ze druhé stovky závodníků. V průběžném pořadí uzavírá první stovku. 

Středně těžkou 161 kilometrů dlouhou etapu z Tomblaine do Gérardmer La Mauselaine kromě závěrečných stoupání druhé a třetí kategorie ve Vogézách komplikovaly nepříznivé povětrnostní podmínky. Na trati několikrát silně pršelo. 

Kadri se stal prvním francouzským vítězem tohoto ročníku a na slavném domácím závodě si připsal první etapový triumf. V čele se držel od začátku, když patřil do pětičlenné skupiny, která se utrhla po jedenácti minutách. 

Žádný z uprchlíků neohrožoval žlutý trikot Nibaliho, kterému se podařilo v závěru čelo dostihnout a zvýšit svůj náskok na všechny rivaly z čela závodu s výjimkou Contadora. Španěl v psychologickém boji naopak na Itala alespoň symbolicky tři vteřiny získal a posunul se na šesté místo průběžného pořadí. 

Tagy: Francie Tour de France

Zdroje: ČTK