Rosol si ve Stuttgartu zahraje o titul. Vyzve Španěla Aguta

- Tenis autor: Michal Polák

Tenista Lukáš Rosol si zahraje finále na antukovém turnaji ve Stuttgartu. Po vítězství nad zkušeným Rusem Michailem Južným 7:6, 6:2 bude v neděli bojovat o druhý titul v kariéře proti Španělovi Robertu Bautistovi Agutovi.

Lukáš Rosol během zápasu s Rogerem Federerem v Monte Carlu

Lukáš Rosol během zápasu s Rogerem Federerem v Monte Carlu,zdroj: Getty Images

Osmadvacetiletý Rosol hrál zatím na okruhu ATP finálový zápas dvakrát, pokaždé rovněž na antuce v Bukurešti, a loni si z ní odvezl trofej pro vítěze. Ve Stuttgartu v tomto týdnu už vyřadil tři nasazené soupeře včetně turnajové dvojky Južného. 

 

Na počátku semifinále se sice český daviscupový reprezentant nevyvaroval chyb a prohrával 0:2 a 1:4, ale od té doby byl na kurtu jasně lepším hráčem. Jeho výkon rostl, dařila se mu nátlaková hra a Južnyj se převážně jen bránil. Tie-break získal rodák z Brna v poměru 7:3 a ve druhé sadě už nedal vítězi deseti turnajů ATP šanci. 

Rosol se Agutem ještě neutkal

Rosol si připsal deset es, měl 75 vítězných míčů oproti 59 Južného a postup do finále slavil po hodině a půl. O druhý titul a vůz od sponzora turnaje Mercedesu ho může připravit už jen Španěl Bautista, 23. hráč světového žebříčku, jenž letos vyhrál turnaj na trávě v Hertogenboschi. 

Bautista v semifinále vyřadil obhájce titulu Itala Fabia Fogniniho. S Rosolem se utká poprvé. 

Tagy: finále ATP stuttgart

Zdroje: ČTK