Dnes je úterý 19. března 2024., Svátek má Josef
Počasí dnes 6°C Polojasno

Pardubice dokázaly ve finále srovnat, v Brně uspěly v nájezdech

Hokejisté Pardubic vyhráli čtvrtý duel finále play off extraligy na ledě Brna 2:1 po samostatných nájezdech a v sérii vyrovnali stav na 2:2 na zápasy. Drama, v němž Kometa v základní hrací době sahala po třetím bodu, rozhodl útočník Jan Kolář. Hosté dokázali v nájezdech proměnit všechny tři pokusy, které jeli. Páté utkání se odehraje v úterý od 17:40 v Pardubicích.

Slavnostní vhazování obstaral motocyklový závodník Karel Abraham a hned po něm se Kometa nadechla k velkému úvodnímu náporu, při němž se velmi rychle zahřál na "provozní" teplotu pardubický gólman Růžička. Brno si brzy vynutilo i přesilovku, když se proti pravidlům provinil Kočí, ale místo vygradování tlaku Jihomoravanů se hosté s přehledem ubránili a ještě se dostali do přečíslení, v němž Somík pálil do Trvajovy masky. V 11. minutě musel na trestnou lavici Čermák, Pardubice sehrály početní výhodu o něco lépe, ale na teč Kočího po Bartkově střílené přihrávce stihl Trvaj včas zareagovat. Ihned po návratu z trestné lavice si hříšník Čermák rychle vyměnil puk se Žižkou, jenže domácího beka vychytal Růžička. Bezbrankovým stavem nepohnula ani další vyloučení na obou stranách a stejně jako v pátečním klání skončila úvodní část hry bez branek. Také ve druhé třetině se velmi úpěnlivě a nesmlouvavě bojovalo o každý centimetr ledu, přičemž Východočeši ji začínali v pěti proti čtyřem. Bartek v přesilovce pohotově tečoval nabídku Kočího, jenže přestřelil. Krátce poté přišel přestupek Baleje a další početní výhoda pro hosty, v níž se řítil sám proti strážci domácí branky Koukal. Trvaje sice překonat dokázal, ale rozezvučel jen tyč. I Kometa si chvilku nato zahrála dvě přesilovky v krátkém sledu po sobě, přičemž při druhém z obou trestů přišli Pardubičtí na dalších deset minut o klíčového člena útočné vozby Koláře, neboť ten dostal osobní trest za zásah do oblasti hlavy a krku. Právě během průběhu jeho menšího trestu měl obrovskou šanci bek Žižka, puk za Růžičkova záda ale dostat nedokázal. Poté, co byli hosté kompletní, vyzkoušel Buchtele pozornost Trvaje, ten si ale počínal skvěle i při povedené Rákosově individuální akci. První příležitost třetího dějství přinesl bekhend Jaroslava Svobody, s nímž si ještě dokázal poradit Růžička, ale i on byl krátký na Balejovo zakončení po Čermákově skvěle načasované přihrávce ze 46. minuty, díky němuž se poprvé měnilo skóre. Následně se Kometa dostala do přečíslení dvou na jednoho, jenže Žižku v jeho finální fázi vychytal Růžička. V 54. minutě dobře sehrané přečíslení tří na dva zakončil Divíšek, s jehož pokusem měl Růžička problémy, jenže místo razítka na třetí výhru Komety zlomil na druhé straně Trvajovu neprůstřelnost z celkem nenápadné akce Bartek a vyrovnal. Zaskočené domácí hokejisty i brněnské publikum mohl vzápětí zcela zmrazit Cetkovský, ve dvou velkých šancích v krátkém sledu ale selhal - poprvé ho vychytal Trvaj, podruhé bekhendem minul. Tlak Pardubic pokračoval i nadále a podpořil ho faul Jakuba Svobody, čtveřice Brňanů však vyrovnaný stav uhájila, a i proto dospěl duel podruhé ve finálové sérii do prodloužení. Hned v jeho prvních vteřinách hosté přestáli závar ve svém brankovišti, následně vyrazili sami na zteč v přečíslení, jenže bez gólové tečky. Poté neuspěl ani hostující Koukal. Došlo tak až k nájezdům, které proti dnešnímu náhradníkovi Hovimu otevřel gólem Tomáš Zohorna, ale Němec parádně vyrovnal. Hovi neuspěl ani proti Kolářovi a Balej nedal. Koukalovi vzápětí čelil již Trvaj, ale ani on nezabránil puku v cestě za brankovou čáru. HC Kometa Brno - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 1:2 po sam. nájezdech (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0) Branky a nahrávky: 46. Balej (Čermák, Vašíček) - 55. Bartek (T. Zohorna), rozhodující sam. nájezd Kolář I. Rozhodčí: Fraňo, Šindler - Bláha, Bádal. Vyloučení: 7:4, navíc Kolář I (Pardubice) 10 min. Bez využití. Diváci: 7200 (vyprodáno). Stav série: 2:2. Brno: Trvaj (na 1. a 2. nájezd Hovi) - Kováčik, Žižka, Bičánek, Vašíček, M. Hruška, Malec, Švrček - Jaroslav Svoboda, L. Čermák, Polodna - Balej, Divíšek, Jakub Svoboda - Erat, Koreis, H. Zohorna - V. Němec, Švaňhal, Haluza. Trenéři: Venera a Oslizlo. Pardubice: M. Růžička - Píša, V. Kočí, Sičák, Borer, Benák, Kolář II, Klobouček - Kolář I, Koukal, Starý - Bartek, T. Zohorna, Somík - Semorád, Cetkovský, Rákos - Radil, Kousal, Buchtele. Trenéři: Hynek a Lubina.

Kurzovní lístek: 19.3.2024 Exchange s.r.o.