Dnes je neděle 18. dubna 2021., Svátek má Valérie
Počasí dnes 10°C Občasný déšť

Pavelec se omluvil za nehodu pod vlivem alkoholu

Pavelec se omluvil za nehodu pod vlivem alkoholu
V pražské O2 Areně se 26. dubna 2011 uskutečnil první z tréninků české hokejové reprezentace před utkáním proti Kanadě. Na snímku brankář Ondřej Pavelec (Atlanta, NHL). BOHUMIL ČERVENKA / MEDIAFAX | zdroj: tisková zpráva

Hokejový brankář Ondřej Pavelec se prostřednictvím svého zámořského klubu Winnipeg Jets omluvil za nehodu, kterou v květnu způsobil pod vlivem alkoholu. V pondělí za to byl odsouzen k podmínce na šest měsíců se zkušební dobou na jeden rok, navíc nesmí dvacet měsíců usednout za volant.

"Touhle chybou v úsudku jsem zklamal sám sebe. Jsem vděčný, že nikdo nebyl zraněn. Chtěl bych se omluvil našim fanouškům, klubu Winnipeg Jets a svým spoluhráčům za jakékoliv nepříjemné pocity, které jsem jim tímto způsobil. Je mi to opravdu líto," uvedl Pavelec v oficiálním prohlášení zveřejněném na stránkách kanadského týmu. Jeho zaměstnavatel, s nímž nedávno podepsal novou pětiletou smlouvu, se touto kauzou ještě bude zabývat. "Byli jsme hluboce zklamáni, když jsme se to v pondělí dozvěděli, a plně si uvědomuje závažnost této záležitosti. Rozhodneme o našem dalším postupu, jakmile to budeme mít šanci probrat s Ondřejem osobně, což plánujeme udělat při nejbližší možné příležitosti," napsali funkcionáři Winnipegu. Pavelec 26. května v rodném Kladně nedobrzdil svůj sportovní vůz BMW a narazil do automobilu zastavujícího na stopce. Policisté mu při dechové zkoušce naměřili dvě promile alkoholu v krvi a byl obviněn z ohrožení pod vlivem návykové látky.

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 25,870 25,970
USD 21,610 21,750
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma