Plíšková smetla Babosovou a zahraje si semifinále

- Tenis autor: Redakce Sport.Tiscali.cz

Tenistka Karolína Plíšková postoupila do semifinále tenisového turnaje v čínském Tchien-ťin. Maďarku Timeu Babosovou porazila ve čtvrtfinále za hodinu hry ve dvou setech 6:3 a 6:2. Stále tak drží naději na Turnaj mistryň.

Karolína Plíšková si v Tchien-ťin zahraje o finále

Karolína Plíšková si v Tchien-ťin zahraje o finále,zdroj: Profimedia.cz

Soupeřkou třetí nasazené Plíškové v semifinále bude buď turnajová dvojka Polka Agnieszka Radwaňská, která by si v případě titulu v Tchien-ťin zajistila start na Turnaji mistryň v Singapuru, nebo Ruska Jelizaveta Kuličkovová.

Duelu s Babosovou (74. WTA) Plíšková dominovala. Nasázela jedenáct es, odvrátila všech pět brejkbolů a vyhrála za hodinu a minutu. "Byl to z mé strany výborný zápas a doufám, že předvedu podobný výkon v semifinále," řekla Plíšková na kurtu moderátorovi, který ji oslovoval Kristýno, tedy jménem jejího dvojčete.

Světová patnáctka Karolína Plíšková postoupila do semifinále letos posedmé a šest předchozích zápasů proměnila ve finálovou účast. Titul získala v Praze.

Pokud se chce Plíšková dostat premiérově mezi osmičku nejlepších hráček sezony, musí určitě požádat o volnou kartu na turnaj v Moskvě. A pokud v tomto týdnu v Číně nevyhraje, musí v Moskvě získat titul. Kdyby by se v Tchien-ťin z triumfu radovala, "stačila" by jí k cestě do Singapuru v ruské metropoli finálová účast.

Tagy: česká tenistka tenisové turnaje

Zdroje: ČTK