Dnes je sobota 2. března 2024., Svátek má Anežka
Počasí dnes 11°C Zataženo

Po dobrém začátku podlehla česká hokejová dvacítka na MS Kanadě 3:6

Po dobrém začátku podlehla česká hokejová dvacítka na MS Kanadě 3:6
Česká hokejová dvacítka prohrála na MS s domácí Kanadou 3:6 | zdroj: Profimedia

Česká hokejová dvacítka prohrála při vstupu do mistrovství světa v Edmontonu s domácí Kanadou 3:6, přestože ve 13. minutě vedla 3:1. Na obratu obhájců stříbra se podílel hattrickem obránce Owen Power, jehož si v červenci vybralo jako jedničku draftu NHL Buffalo. 

Další duel čeká tým kouče Karla Mlejnka v noci z pondělka na úterý proti Německu.

Přestřelku úvodního dějství načal přesně po čtyřech minutách hry McTavish, který po své předchozí nevyužité šanci obkroužil obranné pásmo českého týmu, na pravém kruhu přešel přes Nováka a překonal Málka. Při dalších šancích domácích Mlejnkův tým odolal a v čase 7:47 vyrovnal. Gut při přečíslení po Brabencově přihrávce trefil v brance kameru, od které se puk odrazil ven a po dalším pokračování hry na vstřelený gól upozornil videorozhodčí po 40 sekundách přerušením.

Vzápětí pomohla při Cormierově šanci Málkovi tyč a v polovině úvodní části znovu po Seeleyho pokusu. Ve 12. minutě při Bourgaultově vyloučení nabil Jiříček ze levý kruh Novákovi, který otočil stav přesnou střelou na bližší tyč. Za dalších 51 sekund vedli Češi už 3:1, protože Svozil se šikovně uvolnil fintou mezi nohama přes Zellwegera a trefil se nad levé rameno gólmana Garanda.

Kanada snížila za 23 vteřin, kdy byl Málek ještě rozhozený Perfettiho pádem do brankoviště a nedosáhl na Powerovo nahození. V čase 19:31 bylo vyrovnáno. Nejdříve při přečíslení tří na jednoho nenašel Malát přesně Konečného a kombinaci z protiútoku zakončil přesnou střelu pod lapačkou českého gólmana Sebrango.

V druhém dějství už šancí ubylo. Před polovinou utkání český tým přišel o obránce Jiříčka, který se levým kolenem srazil s Cuyllem a odstoupil ze hry. V čase 27:12 šel pykat Šedivý a za 68 sekund jej následovali zároveň Myšák s Hrádkem a nabídnutou šanci hrát v pěti proti třem Kanada dokonale využila.

Tu první proměnila po půl minutě poté, co Perfetti nabil na pravý kruh Powerovi a Málek se proti jeho pohotové ráně nestihl přesunout. Za 25 vteřin Perfettiho střelu český gólman vyrazil, ale McTavish přihrál u levé tyče volnému Powerovi, jenž dovršil hattrick.

Čtvrtý gól v utkání se Power snažil přidat ve 47. minutě, ale Málek jeho úmysl vystihl. Snížit mohl po průniku Urban, ale Gerarda nepřekonal. V 54. minutě při Kulichově vyloučení pečetil výsledek střelou z levého kruhu Zellweger.

Stejným poměrem prohrálo ve skupině B Rusko se Švédskem.

Mistrovství světa hokejistů do 20 let v Edmontonu, skupina A:
Kanada - ČR 6:3 (3:3, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 4. McTavish, 13. Power, 20. Sebrango (Perfetti, Bedard), 29. Power (Perfetti, M. Bourque), 31. Power (McTavish, Perfetti), 54. Zellweger (Cormier, Neighbours) - 8. Gut (Brabenec, Kulich), 12. P. Novák (Jiříček, Ivan), 13. Svozil (Gut). Rozhodčí: Brander (Fin.), Iwert (Něm.) - Briganti (USA), Slavikovskij (Rus.). Vyloučení: 2:4. Využití: 3:1. Diváci: 4526.
Sestavy:
Kanada: Garand - Seeley, Power, Cormier, Guhle, Zellweger, Sebrango, Lambos - Bourgault, S. Wright, Perfetti - M. Bourque, McTavish, K. Johnson - Sourdif, Greig, Neighbours - Guenther, Desnoyers, Cuylle - Bedard. Trenér: Dave Cameron.
ČR: J. Málek - Svozil, D. Špaček, Ticháček, Jiříček, Hrádek, D. Moravec, J. Šedivý - P. Novák, Koláček, Myšák - Brabenec, Gut, Kulich - Konečný, Ivan, Malát - Ryšavý, Urban, Kos. Trenér: Karel Mlejnek. 

Zdroje:

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: 2.3.2024 Exchange s.r.o.

EUR 25,270 25,350
USD 23,320 23,420
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma