Pražští lvi zahájí proti Omsku sérii venkovních zápasů

- Hokej autor: Danica Klein

Hokejisty Lva Praha čeká v Kontinentální lize série tří zápasů na kluzištích soupeřů, ve které se budou muset vedle kvality protivníků vyrovnat i s náročným cestováním a časovým posunem. Nováček KHL se totiž v pátek představí v sibiřském Omsku, poté se přesune do Astany a následně do Chanty-Mansijsku. V zápasech bude Lev hájit umístění mezi osmičkou postupujících do play off v Západní konferenci. 

Lev Praha

Lev Praha,zdroj: Mediafax

"Je pravda, že vedle dlouhé cesty do Omsku nás čeká i šestihodinový a poté pětihodinový posun. A to je znát," řekl asistent trenéra Jiří Kalous před dnešním odletem na Sibiř. 

Větší starost ale nováčkovi KHL dělá zdravotní stav týmu a zejména nemoci nebo zranění útočníků. Mimo hru jsou Jaroslav Svoboda, Michal Birner, Ĺubomír Bartečko, Juraj Mikúš, Erik Christensen, Niclas Danielsson a nejistý je start Aleksandrse Niživijse. I proto si Lev stáhl ze Sparty Jiřího Sekáče. 

"I proto to nebude nic jednoduchého. Útok lepíme, ale čtyři útoky bychom měli dát dohromady. Naštěstí osm beků i brankáře máme," uvedl Kalous. 

Velké chyby v obraně

Deset zápasů před koncem základní části je Lev v tabulce konference sedmý s náskokem čtyř bodů na devátý Doněck, který je momentálně první nepostupující tým. "Body potřebujeme. O sedmé a osmé místo bude ještě velký boj a každý bod může rozhodnout. Proto potřebujeme uspět i teď venku," podotkl Kalous. 

Na úvod série se Lev představí na ledě aktuálně nejlepšího týmu Východní konference Avangardu Omsk, který pražský celek dokázal v domácím prostředí i díky dvěma gólům Jakuba Klepiše porazit 3:1. Sibiřskému klubu se ale nyní daří a v letošním kalendářním roce vyhrál všechny čtyři zápasy. Lev se ale podle Kalouse chce zaměřit hlavně na svoji hru. 

"V posledním domácím zápase jsme udělali chyby v obraně, které soupeř, bohužel, potrestal a nás to stálo utkání. My se musíme soustředit na svoji hru, organizaci hry, aby nám to bezchybně fungovalo," dodal Kalous. 

Tagy: Praha lev hokej liga KHL

Zdroje: ČTK