Rio bude moje poslední olympiáda, tvrdí Bolt. A sní o třech zlatých

- Atletika autor: Petr Widenka

Šestinásobný olympijský vítěz a držitel dvou světových rekordů Usain Bolt se na hrách v Riu de Janeiro naposledy představí pod pěti kruhy. Jamajský sprinter to řekl v rozhovoru pro francouzskou agenturu AFP.

Z loňského MS v Pekingu si Bolt odvezl tři zlaté medaile

Z loňského MS v Pekingu si Bolt odvezl tři zlaté medaile , zdroj: Profimedia.cz

Ještě v lednu se mluvilo o tom, že by Bolt mohl vydržet až do olympijských her v Tokiu v roce 2020. Jeho trenér Glen Mills nepochybuje o tom, že by jamajský blesk dokázal i ve třiatřiceti letech prohánět své mladší konkurenty.

Boltovi jsou však podobné vyhlídky cizí. Jeho cílem je získat další tři zlata letos v Riu a rozloučit se s olympijských prostředím v pozici sprinterského krále. „Určitě to bude moje poslední olympiáda. Bylo by těžké udržet si další čtyři roky motivaci, zvláště v případě, pokud splním všechny své cíle, které jsem si zadal pro Rio,“ vysvětloval v rozhovoru pro AFP.

Na posledních dvou olympiádách v Londýně 2012 a Pekingu 2008 byl Bolt stoprocentně úspěšný. Vyhrál individuální závody v běhu na 100 i 200 metrů a ke zlatu dvakrát pomohl i jamajské sprinterské štafetě. Letos v srpnu bude chtít svoji olympijskou kolekci rozšířit o další tři nejcennější kovy.

„Mým snem je znovu získat tři zlaté medaile. Podřídím tomu úplně všechno,“ řekl Bolt, který plánuje definitivní konec kariéry příští rok po mistrovství světa v Londýně.

Do té doby si chce splnit ještě jeden sen – jako první atlet v historii zaběhnout dvoustovku pod 19 vteřin. Rodák z Sherwood Contectu by musel překonat svůj vlastní světový rekord (čas 19,19 s), který vytvořil před necelými sedmi lety na MS v Berlíně.

„Rád bych se o to pokusil. Je to jeden z mých velkých sportovních cílů. Vždycky jsem o tom mluvil a patří to k věcem, které mě dál motivují k závodění,“ dodal Bolt.

Tagy: rekord konec kariéry zlatá medaile jamajský sprinter Olympiáda v Rio de Janeiro Usain Bolt olympijské hry v Riu

Zdroje: Vlastní,Yahoo Sports