Dnes je úterý 11. května 2021., Svátek má Svatava
Počasí dnes 11°C Skoro jasno

Rio bude moje poslední olympiáda, tvrdí Bolt. A sní o třech zlatých

Rio bude moje poslední olympiáda, tvrdí Bolt. A sní o třech zlatých
Z loňského MS v Pekingu si Bolt odvezl tři zlaté medaile | zdroj: Profimedia

Šestinásobný olympijský vítěz a držitel dvou světových rekordů Usain Bolt se na hrách v Riu de Janeiro naposledy představí pod pěti kruhy. Jamajský sprinter to řekl v rozhovoru pro francouzskou agenturu AFP.

Ještě v lednu se mluvilo o tom, že by Bolt mohl vydržet až do olympijských her v Tokiu v roce 2020. Jeho trenér Glen Mills nepochybuje o tom, že by jamajský blesk dokázal i ve třiatřiceti letech prohánět své mladší konkurenty.

Boltovi jsou však podobné vyhlídky cizí. Jeho cílem je získat další tři zlata letos v Riu a rozloučit se s olympijských prostředím v pozici sprinterského krále. „Určitě to bude moje poslední olympiáda. Bylo by těžké udržet si další čtyři roky motivaci, zvláště v případě, pokud splním všechny své cíle, které jsem si zadal pro Rio,“ vysvětloval v rozhovoru pro AFP.

Na posledních dvou olympiádách v Londýně 2012 a Pekingu 2008 byl Bolt stoprocentně úspěšný. Vyhrál individuální závody v běhu na 100 i 200 metrů a ke zlatu dvakrát pomohl i jamajské sprinterské štafetě. Letos v srpnu bude chtít svoji olympijskou kolekci rozšířit o další tři nejcennější kovy.

„Mým snem je znovu získat tři zlaté medaile. Podřídím tomu úplně všechno,“ řekl Bolt, který plánuje definitivní konec kariéry příští rok po mistrovství světa v Londýně.

Do té doby si chce splnit ještě jeden sen – jako první atlet v historii zaběhnout dvoustovku pod 19 vteřin. Rodák z Sherwood Contectu by musel překonat svůj vlastní světový rekord (čas 19,19 s), který vytvořil před necelými sedmi lety na MS v Berlíně.

„Rád bych se o to pokusil. Je to jeden z mých velkých sportovních cílů. Vždycky jsem o tom mluvil a patří to k věcem, které mě dál motivují k závodění,“ dodal Bolt.

Zdroje:
Vlastní, Yahoo Sports

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 25,550 25,650
USD 21,050 21,190
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma