Dnes je čtvrtek 28. března 2024., Svátek má Soňa
Počasí dnes 7°C Občasný déšť

Ronaldo hattrickem sestřelil Atlético a vrátil Realu Madrid náskok

zdroj: tisková zpráva

Fotbalisté Realu Madrid zvítězili ve šlágru španělské ligy v městském derby na stadionu Atlétika 4:1 a šest kol před koncem soutěže si na prvním místě tabulky udrželi čtyřbodový náskok před obhájcem titulu Barcelonou. "Bílému baletu" zajistil výhru hattrickem Cristiano Ronaldo, který se dostal se 40 góly do čela střelecké tabulky.

Barcelona po úterním triumfu 4:0 nad Getafe stáhla náskok Realu na jediný bod, vedoucí tým ale složitou situaci ustál a po nedělní bezbrankové remíze s Valencií další zaváhání nepřipustil. Zářil především Ronaldo, jenž po 25 minutách precizně zahraným přímým kopem otevřel skóre. Atlético po přestávce zvýšilo úsilí a brzy se dočkalo vyrovnání. Hlavou se prosadil Falcao a připsal si svůj 21. gól v sezoně. Za třináct minut přichystal odpověď další technickou střelou k tyči Ronaldo a hvězdný kanonýr pak v 83. minutě definitivě rozhodl proměněnou penaltou. Portugalský reprezentant oslavil 40. branku v této sezoně španělské ligy a dostal se o jeden gól před velkého soupeře z Barcelony Lionela Messiho. V závěru zápasu ještě přidal frustrovaným domácím čtvrtý úder Callejon. O víkendu čeká Real domácí souboj Gijónem, Barcelona se představí na hřišti Levante. Za další týden pak oba rivalové změří síly v očekávaném souboji na Nou Campu.

Kurzovní lístek: 28.3.2024 Exchange s.r.o.