Rosol a Štěpánek neuhráli na US Open ani set. Plíšková první kolo zvládla

- Tenis autor: von

Karolína Plíšková zvládla první kolo na newyorském Grand Slamu, když hladce porazila Američanku Sofii Keninovou 6:4, 6:3. Naopak Lukáš Rosol a Radek Štěpánek podlehli snadno svým soupeřům shodně ve třech setech. Rosol nestačil na olympijského vítěze Andyho Murrayho, Štěpánek po úspěšné kvalifikace prohrál s Francouzem Gillesem Simonem.

Český tenista Lukáš Rosol nestačil v prvním kole na olympijského vítěze Brita Andyho Murrayho

Český tenista Lukáš Rosol nestačil v prvním kole na olympijského vítěze Brita Andyho Murrayho,zdroj: Profimedia

Plíšková, jež před necelými dvěma týdny vyhrála přípravný turnaj v Cincinnati, si po utkání s držitelkou divoké karty pochvalovala, že vstup do turnaje zvládla v klidu. "Spokojená jsem docela i s hrou. Hrála jsem, co jsem nějak potřebovala na to, abych vyhrála. Bylo tam pár dobrých lepších gamů, pár s více chybami. Ale jsem spokojená, nebyla jsem ani nervózní," zhodnotila Plíšková duel pro Český rozhlas.

Rosol nestačil na olympijského vítěze

Rosol nestačil na druhého nasazeného Andyho Murrayho, s nímž se utkal poprvé od vyhroceného duelu na loňském turnaji v Mnichově. S britským soupeřem prohrál i třetí vzájemný zápas, poprvé s ním ale neuhrál ani set. Murray, olympijský vítěz a šampion US Open z roku 2012, zvítězil za necelé dvě hodiny 6:3, 6:2, 6:2.

Devětadvacetiletý svěřenec Ivana Lendla se tak dál může stát teprve čtvrtým mužem v profesionální éře, který hrál v jedné sezoně finále na všech čtyřech grandslamových turnajích. Dosud to dokázali jen Novak Djokovič (2015), Roger Federer (2004, 2006, 2007) a Rod Laver, který v roce 1969 všechny čtyři vyhrál. Murray letos na Australiana Open a French Openve finále podlehl Djokovičovi, ve Wimbledonu pak získal podruhé v kariéře titul.

Kvalifikant Štěpánek byl bez šance

Štěpánek po úspěšně zvládnuté kvalifikaci v prvním kole hlavní soutěže nestačil na Gillese Simona. Třicátému nasazenému Francouzi podlehl nejstarší účastník turnaje za necelé dvě hodiny 3:6, 1:6, 4:6.

"Dneska jsem si připadal jak v písničce, na všechno má jasnou odpověď," parafrázoval Štěpánek text písně slovenské skupiny Team. "Ať jsem nechal ho tvořit - nekazil, ať jsem do něho chodil a snažil se tvořit já, chodil na síť, měnil rytmus, hrál víc čopů, hrál víc servis volej, dneska neuvěřitelně prohazoval. Musím smeknout před jeho výkonem," ocenil Štěpánek pro Český rozhlas kvality a zkušenosti soupeře.

Tagy: US Open

Zdroje: ČTK