'Roztomilí žabaři' mají po 108 letech šanci zlomit kletbu kozla

- Ostatní sporty autor: roj

Týmu Chicago Cubs se konečně podařilo to, na co marně čekaly generace hráčů i fanoušků. Po 71 letech se baseballovému týmu podařilo dostat do Světové série, finále zámořské MLB. Mají tak naději, že po 108 letech konečně zvítězí a porazí kletbu, kterou na ně údajně snesl naštvaný hospodský. Ve městě zavládlo nadšení. 

Fanoušci a hráči čekali 71 let, než se Chicago Cubs podaří opět dostat do finále

Fanoušci a hráči čekali 71 let, než se Chicago Cubs podaří opět dostat do finále,zdroj: Profimedia.cz

Cubs porazili ve finále Národní ligy Los Angeles Dodgers 4:2 na zápasy, ten poslední vyhráli 5:0. Ve finále se utkají s Clevelandem, který na titul rovněž čeká dlouho. Indians naposledy slavili před 68 lety. Cubs však čekají nejdéle ze všech klubů.

Cubs, kterým v Americe přezdívají Lovable Losers, což ve volném překladu znamená třeba "roztomilí žabaři", letos vyhráli suverénně základní část MLB. A v play off na své výkony z dlouhodobé části navazují a obě série ovládli bez větších problémů.

V posledním utkání s Dodgers se skvěle vypořádali s nadhazovačem Lakers Claytonem Kershawem, který patří k nejlepším v lize. Dva body získali hned v první směně, přidali i dva homeruny a soupeři nepovolili vůbec skórovat.

"Dostat se do Světové série je skvělé, ale cílem je vítězství. Ukončili jsem čekání na postup do finále a teď zlomíme další kletbu," řekl majitel Cubs Tom Ricketts.

Cubs naposledy vyhráli MLB v roce 1908 a poslední finále si zahráli v roce 1945. Od té doby jsou pod tzv. "kozlí kletbou". Majitel hospody Billy Sianis tehdy přišel na zápas i se svým kozlem jménem Murphy, ale byl kvůli zápachu zvířete vyveden. Proto prohlásil, že klub už nikdy nic nevyhraje, což zatím trvá.

"Postup do Světové série je především odměnou pro fanoušky. Na tuhle chvíli čekali proklatě dlouho. V baseballu lepší fandy nenajdete," řekl nadhazovač Cubs Kyle Hendricks.

Finále začne v úterý 25. října v Clevelandu a hrát se bude na čtyři vítězné zápasy.

Tagy: baseball sportovní zajímavosti a kuriozity

Zdroje: ČTK