Růžička po Rusku: Salák má vynikající formu, Ručinský potvrdil očekávání

- Hokej autor: Petr Hašek

Až na sedmý pokus dosáhli čeští hokejisté v letošní sezoně na vítězství. V prvním ze dvou utkání v rámci Euro Hockey Tour porazili Rusko hladce 3:0. Trenér Vladimír Růžička ale skalp notně oslabeného soupeře jako velkou úlevu nebere. 

Vladimír Růžička na střídačce českého týmu při utkání s Ruskem

Vladimír Růžička na střídačce českého týmu při utkání s Ruskem,zdroj: Isifa.com

„Souhlasím s tím, že hokej se hraje na vítězství, ale já stále tvrdím, že i když jsme předchozí zápasy prohrávali, tak jsme hráli výborně. Za tím si budu stát,“ podotkl Růžička. Zároveň ale nepopírá, že týmu prolomená série porážek pomůže.

„Určitě je dobré, že se nám podařilo vyhrát. Abychom si sáhli na vítězství. Důležité ale je, abychom hráli co nejtěžší zápasy a aby nás mužstva pořádně prověřovala. Mistrovství světa v Praze bude těžké a musíme na to být připraveni,“ pokračoval český lodivod.

Rusko přivezlo na dvojutkání do České republiky s týmem plným mladíků, kteří nemají s mezinárodním hokejem příliš zkušeností. Na druhou stranu se chtějí kouči Znarokovi ukázat, aby případně zvážil jejich nominaci pro květnový světový šampionát v Praze a Ostravě.

„Byl to poměrně těžký zápas. Rusové ukázali, že jsou rychlí, měli pohyb, byli nepříjemní a měli dobré protiútoky. Jsem rád, že se nám ho podařilo zvládnout, i když jsme opět udělali určité chyby ve středním a obranném pásmu,“ hodnotil Růžička, který vyzdvihl výkon brankáře Alexandra Saláka.

Ručinský předčil i mladé Rusy

Gólman Novosibirsku pochytal 28 střel soupeře a byl vyhlášen nejlepším hráčem utkání z české strany. „Má vynikající formu a v Novosibirsku chytá výborně. Dokázal, že je to vynikající brankář, což potvrzoval už i na minulém mistrovství světa,“ uvedl jedenapadesátiletý kouč.

Chvála se ale snesla také na hlavu veterána Martina Ručinského, který se stal historicky nejstarším hokejistou, který kdy oblékl dres českého národního týmu. Třiačtyřicetiletý útočník se přitom do reprezentace vrátil po devíti letech.

„Potvrdil to, co jsem od něj čekal. Má výborný pohyb a je zkušený. Je to hráč, to nemůže zapomenout. Nemá problém s pohybem, dokázal přebruslit i mladé Rusy,“ dodal Růžička.

Odvetný zápas s Ruskem odehraje česká reprezentace v sobotu v pražské O2 areně.

Tagy: Česká hokejová reprezentace český hokejista

Zdroje: ČTK