Růžička se chystá do NHL, chce mluvit hlavně s Jágrem a Židlickým

- Hokej autor: Petr Hašek

Na konci roku vyrazí trenér české hokejové reprezentace Vladimír Růžička na inspekční cestu do zámoří, kde uvidí v akci některé možné adepty do nominace pro mistrovství  světa, které se uskuteční příští rok v Praze a Ostravě. Přiznal, že o možných posilách z NHL už uvažuje.

Vladimír Růžička na tréninku hokejové reprezentace

Vladimír Růžička na tréninku hokejové reprezentace,zdroj: Profimedia.cz

Nejprve bude sledovat zápasy světového šampionátu juniorů v Torontu. „Odlétám 29. prosince, o den později se chystám na český a ruský trénink a poté na zápas. Pak chci vidět i čtvrtfinále. Další program budeme řešit. Měl bych být v New Yorku a odtamtud vyjíždět na zápasy,“ řekl Růžička.

V programu počítá samozřejmě i s tím, že navštíví zápasy NHL. Měl by vidět utkání New Jersey, Buffala, Bostonu, Chicaga nebo Dallasu. Zatím ale neplánuje s většinou českých hokejistů mluvit osobně, rád by se potkal pouze se dvěma krajánky z New Jersey. Vyvolenými by měli být Jaromír Jágr s Markem Židlickým.

Dvaačtyřicetiletý Jágr po letošním mistrovství světa oznámil konec reprezentační kariéry, nicméně Růžička chce s pátým nejproduktivnějším hráčem v historii NHL další možnost spolupráce probrat. „Rád bych věděl, jak to s ním vypadá. Jestli platí jeho slovo nebo o tom bude malinko uvažovat. A pak se podle toho zařídil,“ nastiňuje reprezentační kouč.

Trenér už své favority z NHL má

V kádru pro domácí šampionát by velmi rád viděl i Židlického, zřejmě nejlepšího českého beka v zámořské soutěži. „V NHL už tolik obránců nemáme. I proto ho chci přemlouvat. Beka, jako je on, třeba na přesilové hry, zkrátka potřebujeme. Věřím, že pokud bude zdravotně v pořádku, tak týmu pomůže,“ podotkl Růžička.

Možné posily z NHL si však zatím sepisuje jen sám pro sebe, s asistenty Jaroslavem Špačkem a Ondřejem Weissmannem nic nekonzultuje. „To si nechávám až na leden. Až se vrátím. Vím, že s klukama na to máme stejný názor. Nějaké favority mám, ale nechci to řešit,“ dodal Růžička.

Tagy: hokej NHL Česká hokejová reprezentace Češi v NHL

Zdroje: ČTK