Sivoka vrátil do hry kus plastu! Zachránily ho vložky

- Fotbal autor: Redakce Sport.Tiscali.cz

Fotbalového reprezentanta Tomáše Sivoka na jaře potrápilo hodně podivné svalové zranění. Lékař v Besiktasi Istanbul ho obviňoval ze simulování, vedení klubu bylo silně popuzené. Problém přitom nakonec vyřešily úplně banálně speciální vložky do bot. 

Tomáš Sivok na tréninku reprezentace

Tomáš Sivok na tréninku reprezentace,zdroj: Profimedia.cz

S až směšně jednoduchým řešením přišel vyhlášený fyzioterapeut Pavel Kolář, který už v zimě nabízel Besiktasi, že s léčbou českého fotbalisty pomůže. Lékař istanbulského týmu ale trval na vlastním postupu léčby, který však nefungoval.

"V Besiktasi do mě píchali dvacet injekcí a nepomohlo to. Pak jsem přišel za profesorem Kolářem, ten mi dal jedinou injekci a změnil vložky do bot a do 14 dnů jsem hrál," vyprávěl Sivok při dnešním setkání s novináři. "Opravdu to bylo takhle jednoduché. Musím profesorovi Kolářovi poděkovat, protože mi zachránil kariéru," dodal.

Zpětně lituje týdnů, které kvůli lékaři z Besiktase ztratil.

"Je hrozné, že v tak velkém klubu jako Besiktas byl doktor spíš jak zvěrolékař. Byl to asi nejhorší člověk, s jakým jsem se ve své fotbalové kariéře potkal. Když jsem teď přestoupil do Bursasporu, tak i profesor Kolář si pochvaloval, jak je tam jiný přístup lékařů, kteří jsou pohodáři, oproti tomu z Besiktase. Jsem rád, že jsem od něj pryč. Navíc už stejně musel z Besiktase odejít, protože jsem nebyl jediný, kdo s ním měl problém," dodal Sivok.

Tagy: český fotbalový reprezentant český fotbalista

Zdroje: ČTK