Dnes je neděle 26. června 2022., Svátek má Adriana
Počasí dnes 29°C Polojasno

Aktualizováno: Šlesingr doběhl ve stíhačce jedenáctý, zlato má slovinská mašina

Aktualizováno: Šlesingr doběhl ve stíhačce jedenáctý, zlato má slovinská mašina
První místo ve stíhačce obsadil Slovinec Jakov Fak | zdroj: Eugeny Tumashov / RBU/RIA Novosti

Biatlonista Michal Šlesingr nakonec očekávanou medaili ve stíhačce v Novém Městě na Moravě nezískal. Po jedné chybné ráně na poslední střelecké zastávce a horším běžeckém výkonu nakonec skončil jedenáctý. Zlato stejně jako v sobotním sprintu získal Slovinec Jakov Fak. Přestože počasí během mužského závodu bylo o něco vstřícnější než v předchozí ženské stíhačce, rozhodovaly zejména poslední kilometry a závěrečná střelba.

Michal Šlesingr si připsal tři čisté střelby, takže jel v první desítce. Jenže při poslední stojce ho chyba a následná utahaná jízda vystrčila až na 11. místo. S výsledkem je ale nakonec spokojený. "Bylo by milý, kdyby se člověk posunul do desítky. Ale jak říkám, tři čistý položky nejsou špatný. Jedenáctý místo není ostuda," řekl pak Šlesingr a dodal: "Myslím si, že není důvod být zklamaný, výsledky byly velmi dobrý. Nejhůř jedenáctý místo je super." 

Strhující podívanou ale předvedla v posledních minutách závodu vítězná trojice. Na poslední stojce chyboval vedoucí závodník Fak. Bezchybně ale zastřílel pomalejší Francouz Martin Fourcade, který po střelbě vyjel na trať ve stejnou chvíli, kdy Fak dojel trestné kolo.

V patách měl ale Němce Simona Schemppa, který zhruba kilometr před cílem tvrdě zaútočil. Kontaktní závěr závodu Fourcadea natolik zaskočil, že na útok německého závodníka už nedokázal zareagovat. 

Ani dalším Čechům na startovní listině se dnes nedařilo, potíže měli zejména v posledním kole, kdy čerstvě napadaný sníh komplikoval jízdu. Jaroslav Soukup skončil jednatřicátý, Michal Krčmář dojel o dvě pozice za ním a Ondřej Moravec obsadil 39. místo. 

Soukupa v závodě zdržel sníh, který mu při střelbě zapadl do uzávěru a přišel tak o 45 sekund, další nabral následným zazmatkováním. "Trošku jsem se zasekl a nevím, proč jsem jel na trestné kolo, pak jsem se vracel. To jsem slušně řečeno pokazil," řekl České televizi.

Náladové počasí neodradilo davy diváků. Závody Světového poháru biatlonistů v Novém Městě sledovalo během tří dnů celkem 100 400 fanoušků. 

Zdroje:
Vlastní

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: 25.6.2022 Exchange s.r.o.

EUR 24,710 24,810
USD 23,305 23,455
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma