Počasí dnes 12°C Polojasno

Šokující start fotbalové ligy: Pražská „S“ na kolenou

Opaření hráči Slavie. | zdroj: Profimedia

Hradečtí votroci si vyšlápli na Slavii. Sparta zase doma podlehla Liberci.

To jsou hlavní momenty úvodního kola fotbalové ligy, které se hrálo v sobotu a v neděli.

Fotbalisté Slavie prohráli s Hradcem Králové v jeho mladoboleslavském azylu 0:1. Už podruhé za sebou.

Tentokrát rozhodl zápas před vyprodaným hledištěm v 54. minutě Daniel Vašulín po dlouhém nákopu od brankáře. Východočeši tak navázali na vítězství 4:3 z posledního vzájemného duelu z úvodu nadstavbové části minulého ročníku.

profimedia-0711004807 hradec Hradečtí votroci. Kdesi dole je střelec vítězné branky Vašulín | zdroj: Profimedia

Slávisté podle předpokladů více drželi míč, ale do velkých šancí se téměř nedostali.

Sparťané pod vedením dánského trenéra Briana Priskeho zase nezvítězili ani ve třetím soutěžním duelu sezony. V lize podlehli Liberci po pěti zápasech.

Slovan se na Letné ujal vedení už po 65 sekundách hry zásluhou Christiana Frýdka. V 19. minutě si dal vlastní branku domácí obránce Jaroslav Zelený. Potom jen 75. minutě snížil střídající Kryštof Daněk. Utkání nedohrál domácí útočník Jan Kuchta, který v nervozním nastavení dostal červenou kartu za ošklivé šlápnutí na hostujícího gólmana Oliviera Vliegena.

profimedia-0711019373 dávid hancko sparta Sparťanský zmar. Dávid Hancko. | zdroj: Profimedia

Trenérovi Pavlu Vrbovi nevyšel soutěžní návrat na lavičku Baníku. Hanáci zvítězili v lize v Ostravě po 10 letech. A to jednoznačným poměrem 3:0.

Výsledky prvního kola první fotbalové ligy:

Sparta Praha - Slovan Liberec 1:2 (0:2)
Branky: 75. Daněk - 2. Frýdek, 19. vlastní Zelený. Rozhodčí: Szikszay - Mokrusch, Volf - Štěrba (video). ŽK: Sadílek, Kuchta, Čvančara - Purzitidis, Vliegen, Kozel (trenér). ČK: 90.+7 Kuchta (Sparta). Diváci: 13.275.

FC Hradec Králové - Slavia Praha 1:0 (0:0)
Branka: 54. Vašulín. Rozhodčí: Zelinka - Hájek, Kříž - Franěk (video). ŽK: Kučera, Reichl - Douděra. Diváci: 5000 (vyprodáno).

FK Pardubice - Dynamo České Budějovice 0:2 (0:1)
Branka: 8. Hellebrand, 67. Králik. Rozhodčí: Klíma - Nádvorník, Machač - Petřík (video). ŽK: Vacek, Hlavatý, Solil, Krejčí (asistent trenéra) - Hais, Grič, Matoušek. Diváci: 926.

FK Jablonec - Bohemians Praha 1905 0:3 (0:1)
Branky: 37. Petrák, 70. Květ, 87. Jánoš. Rozhodčí: Černý - Podaný, Pečenka - Batík (video). ŽK: Štěpánek, Jovovič - Puškáč. Diváci: 3051.

FK Teplice - Viktoria Plzeň 2:2 (1:0)
Branky: 22. a 47. Urbanec - 58. Kliment, 71. Mosquera. Rozhodčí: Machálek - Caletka, Antoníček - Šimáček (video). ŽK: Dramé, Trubač, Grigar - Hejda, Kliment. ČK: 90.+7 Hejda. Diváci: 6403.

Trinity Zlín - FK Mladá Boleslav 0:0
Rozhodčí: Starý - Horák, Vodrážka - Orel (video). ŽK: Vukadinovič, Kolář, Cedidla - Suchý. Diváci: 2754.

Baník Ostrava - Sigma Olomouc 0:3 (0:1)
Branky: 38. Chytil, 50. Chvátal, 79. Sedlák. Rozhodčí: Proske - Paták, Kotík - Ondráš (video). ŽK: Kuzmanovič, Pokorný, Fleišman - Chvátal, Zmrzlý. Diváci: 6698.

Zbrojovka Brno - 1. FC Slovácko 2:2 (2:1)
Branky: 21. Ševčík, 32. Přichystal - 30. Holzer, 71. Trávník. Rozhodčí: Radina - Kubr, Leška - Berka (video). ŽK: Falta, Granečný - Daníček, Hofmann. Diváci: 8024.

Kurzovní lístek: 26.4.2024 Exchange s.r.o.