Dnes je neděle 26. června 2022., Svátek má Adriana
Počasí dnes 29°C Polojasno

Svatojakubská pouť obráceně: Maté se z Vuelty vrací domů na kole

Svatojakubská pouť obráceně: Maté se z Vuelty vrací domů na kole
Luis Ángel Maté | zdroj: Profimedia

Další vydatnou porci kilometrů si nadělil španělský cyklista Luis Ángel Maté. Po absolvování zhruba 3500 kilometrů během třítýdenní Vuelty se místo odpočinku rozhodl vrátit domů na kole.

Během šesti dnů jich urazí tisíc, tentokrát už v poklidném tempu a sám. Kolo si chce podle svých slov užít „jinak“. Z nedělního cílového města Vuelty Santiaga de Compostela vyrazil do Marbelly.

„Když jsem viděl, že Vuelta končí v Santiagu de Compostela, okamžitě se mi vybavila myšlenka na tohle dobrodružství,“ řekl sedmatřicetiletý člen stáje Euskatel-Euskadi, jenž v neděli dokončil svou desátou Vueltu, a to na 30. místě celkového pořadí. Inspirovat se nechal tradiční poutní Svatojakubskou cestou.

Znovu proto sedl na kolo, pod sedlo přidal brašnu a zamířil domů. Cestu nazval ‘Vuelta de la Vuelta’. „Zdálo se mi to jako jedinečná příležitost užít si kolo jinak než jsou závody, stres, brzdění, pády, watty... Chtěl jsem prostě vzít kolo a jet domů, využít jen svých sil místo letadla nebo auta. Být v harmonii sám se sebou,“ popsal.

Po třech týdnech v kuse závodění na poslední letošní Grand Tour touží po změně, aby naboural stereotyp. „Pro mě je cyklistika více než sport nebo práce. Je to způsob, jak porozumět životu a vědět, kdo jste. Řekl jsem si, že dorazím v sobotu v poledne, abych se vykoupal v moři a dal si doma jídlo,“ dodal.

Zdroje:

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: 25.6.2022 Exchange s.r.o.

EUR 24,710 24,810
USD 23,305 23,455
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma