Světová jednička Williamsová podlehla v Madridu Petrovové

- Sport autor: red

Světová tenisová jednička Serena Williamsová vypadla na antukovém turnaji v Madridu již ve 3. kole. Ve více než dvouhodinovém utkání byla nad její síly Ruska Naděžda Petrovová, která vyhrála 4:6, 6:2 a 6:3. Právě Petrovová bude další soupeřkou Lucie Šafářové ve čtvrtfinále.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

Williamsová se po zdravotních problémech vrátila na kurty před týdnem v Římě, kde došla do semifinále. Ve Španělsku ji dnes vedle chladného počasí čekala tenistka, se kterou se dělila o první příčku v počtu es v této sezoně. A právě podání bylo rozhodujícím faktorem úspěchu ruské hráčky. Ta dala celkem 11 es a Williamsová z velkého množství brejkbolů proměnila jen dva. Petrovová porazila Williamsovou potřetí z devíti vzájemných zápasů.

Více se dařilo starší Venus Williamsové, která si díky výhře 3:6, 6:1 a 6:2 nad Italkou Franceskou Schiavoneovou zajistila druhé místo světového žebříčku hned za Serenou. Sesterská dvojice opanovala ženský žebříček naposledy před sedmi lety, od té doby vinou častých zranění musely Američanky své výsadní pozice opustit.

Ve třetím kole už je největší favorit mužské dvouhry Rafael Nadal, jenž si poradil s Ukrajincem Oleksandrem Dolgopolovem 6:4 a 6:3. Ve vynikajících výkonech pokračuje také lotyšský mladík Ernests Gulbis, na jehož raketě skončila cesta desátého nasazeného Michaila Južného.

Tagy: williams tenis WTA

Zdroje: ČTK