Tři měsíce po operaci nádoru už Irgl trénuje. Chce stihnout play off

- Hokej autor: roj

Útočník hokejového Třince Zdeněk Irgl se tři měsíce po operaci nádoru na ledvině naplno zapojil do tréninku. V případě dobrého zdravotního stavu by chtěl stihnout odehrát už zápasy letošního play off.

Zdeněk Irgl chce stihnout letošní play off

Zdeněk Irgl chce stihnout letošní play off,zdroj: Profimedia.cz

Nádor lékaři Irglovi objevili loni v listopadu a začátkem prosince mu ledvinu odebrali. Kvůli komplikacím ale musel o den později absolvovat další operaci.

O konci kariéry po operaci prý vůbec neuvažoval, první dny ale nebyly vůbec jednoduché. "Po operaci pro mě byl problém vstát a jít si vyčistit zuby, hned pak jsem šel zpátky do postele," vzpomíná. 

Po měsíci začal lehce trénovat a dnes zvládl padesátiminutový trénink s mužstvem v plné zátěži. "Cítím se teď dobře. Tělo ale nedostane v tréninku zabrat jako v zápase, kde je psychické i fyzické vypětí extrémní. Do play off bych rád naskočil, ale musíme brát v potaz, jak tělo bude reagovat na zátěž," prohlásil reprezentant po tréninku.

Nastupovat bude se speciálním ledvinovým pásem, ani ten ale nenabízí stoprocentní ochranu, zvlášť během střetů. "Riziko střetů a úderů je můj problém a musím to vzít na sebe. Jsem s tím smířený," konstatoval Irgl.

Tagy: operace nador hokej český hokejista

Zdroje: ČTK