Dnes je čtvrtek 18. dubna 2024., Svátek má Valérie
Počasí dnes 8°C Dešťové přeháňky

Tři nejlepší střelci zajistili Realu snadné vítězství v Pamploně, uspěla i Barcelona

zdroj: tisková zpráva

Fotbalisté Realu Madrid bez problémů porazili ve španělské lize 5:1 Pamplonu, které ve dvou vzájemných duelech této sezony nastříleli dohromady dvanáct gólů. Barcelona zdolala Bilbao 2:0 a za královským týmem si na druhém místě tabulky udržela ztrátu šesti bodů.

Real nasměroval k vítězství už v sedmé minutě nechytatelným volejem Karim Benzema. Do přestávky se ještě prosadili zbývající dva z trojlístku nejlepších střelců "Bílého baletu" Cristiano Ronaldo a Gonzalo Higuaín. httpv://youtu.be/o0PDps4lxng Hned po půli dal fanouškům na stadionu Reyno de Navarra naději hlavičkou Nino, jenže honba za srovnáním se nekonala. Portugalec Ronaldo dal s tečí obránce v 70. minutě z přímého kopu svůj už 37. gól v La lize, jubilejní stou ligovou branku Realu v sezoně dal pak znovu Higuaín. Barcelona si poradila doma 2:0 s Bilbaem, které v Evropské lize nedávno vyřadilo Manchester United a ve čtvrtek zaujalo vítězstvím 4:2 na půdě Schalke. Na Nou Campu ale Baskové potvrdili, že v lize na rozdíl od evropské soutěže nehrají v dobré formě. Bez tří bodů zůstali už popáté. Převaha Katalánců vyústila v prvním poločase v jedinou platnou branku, kterou zaznamenal ve 40. minutě Andrés Iniesta. Po přestávce napjal síť z pokutového kopu Lionel Messi, další gól už ale nepřidal, takže na nejlepšího střelce ligy Ronalda ztrácí jeden zásah. Zaragoza podruhé v řadě vybojovala tři body gólem z nastavení, třetím vítězstvím v řadě se navíc odpoutala z poslední příčky. O triumfu 2:1 nad Gijónem rozhodl záložník Ángel Lafita.

Kurzovní lístek: 18.4.2024 Exchange s.r.o.