Ve stíhačce si čeští biatlonisté polepšili. Moravec se posunul na 9. místo

- Lyžování autor: art

Český biatlonista Ondřej Moravec si ve stíhacím závodu Světového poháru v Hochfilzenu polepšil oproti sprintu o jedno místo na devátou příčku. Dobře si vedly i ženy. Gabriela Soukalová postoupila z 31. na 18. příčku, Veronika Vítková se zase posunula o pět příček na 25. pozici. 

Gabriela Soukalová v rakouském Hochfilzenu

Gabriela Soukalová v rakouském Hochfilzenu,zdroj: Isifa.com

Moravec  chyboval při úvodních dvou střeleckých položkách vleže a musel tak na trestné kolo. "Ty dvě rány byly hodně zbytečné. Při nástřelu mi to lítalo nahoru. Řekl jsem si, že si to musím pohlídat, ale stejně jsem to neuhlídal," komentoval to později. Zachránila ho ale stojka, zvládl všech deset terčů a vybojoval si tak místo v elitní desítce.

Zato Francouz Martin Fourcade ani jednou neminul a dojel jako první. Bezchybnou střelbu předvedl i Němec Simon Schempp, který obsadil druhé místo. Na třetí příčce se umístil Slovinec Jakov Fak.

Ostatní Češi kvůli špatné střelbě body nezískali. Jaroslav Soukup se propadl na 52. místo a Michal Krčmář přešel na 48. pozici.

Soukalové se povedla stojka. Vítková se trápila

Soukalová vleže pokaždé chybovala, stojka se jí naopak při obou položkách povedla – poprvé v sezóně, takže se v pořadí posunula. "Už jsem v ní opět poznával tu starou Gabču, která je schopná střílet terče pro ležky vestoje. Sice si to tam trošku vystála, ale s tímhle už se dá závodit," pochvaloval si pak šéftrener Ondřej Rybář.

Vítková se na střelnici potrápila. Vleže dvakrát chybovala a po druhé střelbě byla na 46. místě. Ve chvíli, kdy dojela na střelnici potřetí, jeden z terčů byl už sklopený a rozhodčím trvalo minutu a 24 sekund, než ji poslali jinam. Z výsledného času ji ale zdržení odečetli, takže skončila v polovině třetí desítky.

"Nepamatuji se, že by se mi to někdy stalo. Naštěstí jsme se o tom během léta bavili se Zdeňkem Vítkem, když nám vyprávěl svoje vlastní historky," popsala pak Vítková.

První místo si vybojovala Finka Kaisa Mäkäräinenová, která dala Rusce Jekatěrině Glazyrinová více než dvě minuty. 

Tagy: Rakousko lyžování světový pohár biatlon čeští biatlonisté

Zdroje: ČTK