Vítkovice neměly ve čtvrtfinále Ligy mistrů nárok. Švýcary táhl Červenka

- Hokej autor: von

Hokejisté Vítkovic podlehli v prvním čtvrtfinálovém utkání švýcarskému Fribourgu 2:5. Na prohře domácího celku měl velký podíl český útočník Roman Červenka, který spoluhráčům z aktuálně předposledního týmu švýcarské ligy přihrál na čtyři góly. Hattrickem se blýskl jeho spoluhráč Julien Sprunger. Odveta ve Švýcarsku se hraje za týden.

V dresu švýcarského týmu řádil na vítkovickém ledě Roman Červenka

V dresu švýcarského týmu řádil na vítkovickém ledě Roman Červenka,zdroj: Facebook HC Fribourg

Jestliže ve švýcarské lize se Fribourgu nedaří, v evropské soutěži je tomu přesně naopak. Ve Vítkovicích ho po Červenkově přihrávce v osmé minutě dostal do vedení v přesilovce trefou od modré čáry Rathgeb. Domácí ale ještě rychle kontrovali zásluhou Illéše, který pohotově zasunul za brankáře Conze vyraženou Kovářovu střelu.

Zásadní momenty a zlom ve vývoji přinesla druhá část. Domácí v ní za stavu 1:1 promarnili několik vyložených šancí: Tybor neuspěl ze sóla, Zdráhal po nájezdu dva na jednoho a Koloucha vychytal Conz. Pak se stále výrazněji prosazovala elitní řada Fribourgu a Červenka skoro v každém střídání přichystal spoluhráčům gólovou šanci. Birnera o gól dvakrát připravil Dolejš, a tak se prosadil až tečující Schmutz z "údržbářské" čtvrté řady.

"Začátek druhé třetiny byl jedním z klíčových faktorů. Měli jsme dvě, tři čisté gólovky a nedali jsme, to byla fáze, kdy jsme to jednoznačně měli otočit. Ale v předbrankovém prostoru na obou stranách jsme dnes nebyli tak důslední a důrazní jako soupeř," řekl vítkovický kouč Jakub Petr.

Vítkovice neztrácejí naději

I když se obě strany předháněly v zahazování šancí, švýcarský tým byl o něco produktivnější. Další Červenkovu pobídku už využil Sprunger a hosté vedli 3:1. Sekundu před koncem druhé části oživil vítkovické naděje Baranka gólem na 2:3, ale Fribourg v závěru domácím mnoho nedovolil. Už po třetí finální přihrávce Červenky a Sprungerově gólu ve 47. minutě znovu v přesilovce odskočili do dvoubrankového vedení. "Faktor Červenka byl dnes další rozdílovou věcí. Udělal i hlavní rozdíl ve speciálních sestavách a hosté díky němu využili dvě přesilovky. Jednoznačně rozdílový hráč," řekl Petr.

Sprunger devět minut před koncem zkompletoval hattrick, opět se na tom podepsal přihrávající Červenka. Porážku Vítkovic mohl ještě zvýraznit Mottet, ale ze samostatného nájezdu trefil jen tyčku. Vítkovice tak ve Fribourgu budou dohánět tříbrankovou ztrátu. "Tři góly se v hokeji dají dohnat. Ale můžeme na to pomýšlet pouze tehdy, když se zlepšíme ve věcech, které jsme dnes nedělali dobře," řekl Petr.

Tagy: HC Vítkovice

Zdroje: ČTK