Voráček skóroval, i když nehrál. Šustr si připsal 'normální' asistenci

- Hokej autor: von

Trochu kuriózním způsobem si v NHL polepšil v kanadském bodování útočník Philadelphie Jakub Voráček. I když jeho Philadelphie nehrála žádné utkání, vedení soutěže mu dodatečně připsalo branku ze sobotního utkání proti Minnesotě. V jediném utkání, které se v noci na dnešek hrálo si připsal asistenci český obránce Andrej Šustr při výhře Tampy Bay nad New York Islanders.

Jakub Voráček se proti Minnestotě gólově prosadil už v sobotu, ale branku mu vedení NHL uznalo až v úterý,zdroj: Profimedia.cz

Šustr měl prsty ve druhém gólu Lightning, kteří vykročili za vítězstvím dvěma trefami v rozmezí 42 sekund na konci první třetiny. Nejprve se v 19. minutě prosadil z rychlého protiútoku J. T. Brown, dvacet sekund před úvodní sirénou pak Ryan Callahan jemně tečoval tvrdou Šustrovou střelu a skóre bylo rázem 0:2. Pro českého beka to byla třetí asistence v sezoně.

Ve druhé třetině hosté přestříleli soupeře v poměru 17:4 a Nikita Kučerov s Vladislavem Naměstnikovem přidali další dva góly. Ve třetí části se poměr střel obrátil, domácí vypálili dokonce dvacetkrát, Vasilevskij ale zůstal neprůstřelný a při svém šestém startu v sezoně vychytal první čisté konto.

"Ve třetí třetině jsme hodně zvolnili a dostali našeho gólmana do složité situace, ale on nás několika skvělými zákroky podržel a uhájil nulu," řekl kapitán vítězů Steven Stamkos, který přihrál na oba góly ve druhé třetině a byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu. "Ale prvních čtyřicet minut jsme hráli opravdu velmi dobře," dodal.

Voráček si pomohl v celkovém bodování

Českému hokejovému útočníkovi Jakubu Voráčkovi z Philadelphie vedení NHL dodatečně přiznalo autorství branky v sobotním utkání proti Minnesotě, které Flyers vyhráli 3:2. Sedmadvacetiletý kladenský odchovanec ve 13. minutě tečoval střelu Brandona Manninga, po které Philadelphia vyrovnala na 1:1. Původně byl za střelce označen Manning.

Voráček, který v utkání zaznamenal i asistenci, si tak díky tomu vylepšil bilanci v této sezoně na 17 bodů za sedm branek a 10 přihrávek z 16 zápasů. Je nejproduktivnějším českým hráčem v soutěži a celkově mu patří v kanadském bodování osmé místo.

Mazanec má další šanci

Český hokejový brankář Marek Mazanec se po šesti dnech vrátil z farmy v Milwaukee z nižší AHL zpět do prvního týmu Nashvillu. Za Predators v této sezoně NHL nastoupil pětadvacetiletý odchovanec Písku dvakrát.

Za Milwaukee během minulého týdne odchytal Mazanec dva zápasy. Ve středu se podílel na vítězství nad celkem Chicago Wolves 5:4 v prodloužení a v sobotu nezabránil porážce 3:4 v prodloužení s Grand Rapids. Měl tak průměr 3,90 obdržené branky na zápas a úspěšnost zákroků 84,9 procenta.

V dresu Nashvillu dostal v tomto ročníku za jedničkou Pekkou Rinnem příležitost jen na 83 minut a 22 vteřin. Má průměr 5,04 gólu na utkání a úspěšnost zákroků 80,6 procenta.

Tagy: NHL Češi v NHL