Zámorský si v NHL nezahraje. Český obránce se vrací do Evropy

- Hokej autor: Redakce Sport.Tiscali.cz

Hokejista Petr Zámorský se své premiéry ve slavné NHL nedočkal, a proto se rozhodl pro návrat na starý kontinent. Třiadvacetiletý zlínský odchovanec opouští farmu NY Rangers a v nejbližší době si bude hledat nové angažmá.  

Petr Zámorský byl vyhlášen nejlepším obráncem Extraligy za sezónu 2013/2014

Petr Zámorský byl vyhlášen nejlepším obráncem Extraligy za sezónu 2013/2014,zdroj: Profimedia.cz

"Rozhodl se, že pro jeho další kariéru bude lepší působení v některém z evropských klubů. O tom, kde to konkrétně bude, zatím intenzivně jednáme," uvedl hráčův agent Robert Spálenka na facebookovém profilu společnosti Sport Invest.

O Zámorského okamžitě projevil zájem jeho mateřský klub PSG Zlín. "Oslovili jsme jej prostřednictvím agenta s nabídkou k jednání o smlouvě. Ten nám sdělil, že Zámorský preferuje angažmá ve Švédsku. Pokud nevyjde, tak je připraven jednat se Zlínem," řekl ČTK tiskový mluvčí hokejistů Zlína Roman Ordelt.

Zámorský v této sezoně sehrál na farmě v AHL deset utkání a připsal si dva body za gól a asistenci. V minulém ročníku ho Rangers zapůjčili do finského Blues Espoo a švédského Örebra.

Účastník loňského mistrovství světa v Minsku uzavřel dvouletý kontrakt s Rangers loni v červnu jako nedraftovaný volný hráč. V newyorském celku nedostal Zámorský šanci ukázat se nejen v NHL, ale nebyl nominován ani k jedinému přípravnému zápasu v kempu před sezonou.

Tagy: Češi v NHL

Zdroje: ČTK