Dnes je pátek 5. března 2021., Svátek má Kazimír
Počasí dnes 2°C Dešťové přeháňky

Zlatý míč letos nedostal nikdo, místo toho se vyhlásil nejlepší fotbalový tým historie

Zlatý míč letos nedostal nikdo, místo toho se vyhlásil nejlepší fotbalový tým historie
Dvě legendy, které France Football zařadil do nejlepšího týmu všech dob: Pelé a nedávno zesnulý Diego Maradona | zdroj: Profimedia.cz

Francouzský magazín France Football nahradil letošní vyhlašování Zlatého míče výběrem nejlepšího týmu všech dob, který svými hlasy sestavilo 140 světových novinářů. Prestižní ocenění udělované od roku 1956 se letos zástupci časopisu rozhodli nevyhlásit kvůli tomu, že sezona byla výrazně ovlivněna koronavirovou pandemií.

France Football zveřejnil nejlepší tři historické jedenáctky, v nichž se nedostalo na české fotbalisty, i když mezi laureáty Zlatého míče jsou Josef Masopust a Pavel Nedvěd.

V hlavním Dream Teamu je v brance Rus Lev Jašin, charakterizovaný časopisem jako "zlatá rukavice". V obraně jsou Brazilec Cafú (legendární kraj), Ital Paolo Maldini (styl a elegance) a Němec Franz Beckenbauer (císař obrany). V záloze jsou další Němec Lothar Matthäus a Španěl Xavi (šéfové zálohy) a jako ofenzivní záložníci Brazilec Pelé a nedávno zesnulý Argentinec Diego Maradona (legendy mezi legendami). V útočné trojici jsou pak jediní dva aktivní hráči ve výběru: Argentinec Lionel Messi (samozřejmě) a Portugalec Cristiano Ronaldo (nevyhnutelně). Ve středu útoku je pak Brazilec Ronaldo (eso mezi čísly 9).

V dalších dvou jedenáctkách nechybějí bývalí držitelé Zlatého míče Johan Cruyff, Michel Platini, George Best, Marco van Basten či Ronaldinho.

Zdroje:

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,170 26,270
USD 21,880 22,020
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma