Češi v NHL přihrávali, Erat na dva góly, Krejčí dokonce na tři

- Hokej autor: Michal Polák

Žádný gól, jen samé asistence sbírali čeští hokejisté v deseti sobotních zápasech NHL. Nejvíc se činil David Krejčí, který přihrál na tři branky při výhře Bostonu na ledě Philadelphie 6:1. O jednu nahrávku méně zaznamenal Martin Erat, jehož Washington triumfoval 5:0 v Montrealu. 

David Krejčí

David Krejčí,zdroj: Getty Images

Krejčí rozšířil počet svých asistencí v tomto ročníku už na 32 díky přesilovkovým souhrám s obráncem Zdenem Chárou a útočníkem Jaromem Iginlou. Slovenskému bekovi přihrál na dvě trefy v početní výhodě, kanadskému veteránovi na jednu. Se 42 body zároveň dostihl v čele bodování českých hráčů Jaromíra Jágra z New Jersey. 

U jediné branky soupeře asistoval Jakub Voráček. Bod za nahrávku si připsal i Radek Dvořák z Caroliny. Po jeho páté asistenci v sezoně zvýšili Hurricanes zásluhou Rileyho Nashe vedení nad Ottawou na 4:0, nakonec porazili soupeře přesvědčivě 6:3 a vyhráli potřetí za sebou. 

Přihrávku na gól, už druhou v letošním ročníku, zaznamenal také brankář Ondřej Pavelec, který 21 zákroky pomohl Winnipegu k výhře 5:4 v prodloužení nad Torontem. Český reprezentační gólman tak vychytal pátou výhru z posledních šesti zápasů. Na vítězném gólu v nastaveném čase se podílel Michael Frolík.

Tagy: NHL Washington Capitals Boston Bruins

Zdroje: ČTK