Dnes je pátek 26. dubna 2024., Svátek má Oto
Počasí dnes 12°C Polojasno

Devils s třemi Čechy v sestavě si zahrají finále Stanley Cupu

Hokejisté New Jersey postoupili po devíti letech do finále Stanleyova poháru. Devils v pátečním utkání play off NHL porazili na svém ledě New York Rangers 3:2 po prodloužení a nejlepší celek Východní konference vyřadili 4:2 na zápasy. New Jersey, jež má v kádru české trio Patrik Eliáš, Petr Sýkora, Marek Židlický, se ve finále střetne s Los Angeles a série o nejslavnější pohár začne v noci ze středy na čtvrtek.

Série mezi Devils a Rangers byla vyrovnaná, ale až v šestém duelu dospěl zápas poprvé do prodloužení. A to netrvalo dlouho. New Jersey sice ztratilo v druhé třetině dvoubrankový náskok, který Devils získali v první části, ale po 63 sekundách nastavení rozhodl o výhře a postupu domácích hokejistů Adam Henrique. "Ten gól byl pro mě jako vánoční dárek," prohlásil hrdina utkání, který už v letošním play off vstřelil postupový gól v rozhodujícím sedmém zápasu proti Floridě, kdy se prosadil v druhém prodloužení. Dvaadvacetiletý útočník měl přitom před sezonou odehraný v NHL jen jeden zápas a je jedním z trojice kandidátů na cenu pro nejlepšího nováčka soutěže. New Jersey - New York Rangers 3:2 v prodl. (2:0, 0:2, 0:0 - 1:0) Branky: 11. R. Carter, 14. Kovalčuk, 62. Henrique - 30. Fedotěnko, 34. Callahan. Střely na branku: 29:35. Diváci: 17.625. Konečný stav série: 4:2. Finále Stanleyova poháru mezi hokejisty New Jersey a Los Angeles odstartuje ve čtvrtek 31. května ve 2:00 středoevropského letního času. Devils s českými hokejisty Patrikem Eliášem, Petrem Sýkorou a Markem Židlickým si zajistili postup v pátek domácí výhrou 3:2 v prodloužení v šestém finálovém utkání Východní konference s New Yorkem Rangers. Kings slavili vítězství 4:1 na zápasy nad Phoenixem už v úterý. Finálová série bude pokračovat na ledě New Jersey v Prudential Center v Newarku i následně v noci na neděli 3. června. Ve shodný čas ve 2:00 SELČ (20:00 východoamerického času) se budou hrát i všechny ostatní duely. Do Staples Center v Los Angeles se série přesune na zápasy, které jsou na programu v noci na úterý 5. června a na čtvrtek 7. června. Případný pátý zápas by se hrál v neděli 10. června na ledě New Jersey, šestý pak v úterý 12. června v Los Angeles a nejpozději bude rozhodnuto ve čtvrtek 14. června, kdy by sedmý duel hostili Devils. Klub z Los Angeles, který vstoupil do NHL od roku 1967, si zahraje finále Stanleyova poháru teprve podruhé. V roce 1993 při působení legendárního Wayna Gretzkého podlehli Kings ve finále Montrealu. New Jersey je ve finále popáté, třikrát triumfovalo a prohrálo jen jednou. Úspěšní byli Devils v letech 1995 proti Detroitu, 2000 proti Dallasu a 2003 proti Anaheimu, neuspěli v roce 2001 proti Coloradu. Organizace Devils vstoupila do NHL v roce 1974 jako Kansas City Scouts a po dvou letech se přestěhovala do Denveru, kde hrála pod názvem Colorado Rockies. V roce 1982 následovalo další stěhování do East Rutherfordu a vznikl současný název klubu.

Program finále Stanleyova poháru:

Čtvrtek 31. května - 1. zápas: 2:00 New Jersey Devils - Los Angeles Kings. Neděle 3. června - 2. zápas: 2:00 New Jersey Devils - Los Angeles Kings. Úterý 5. června - 3. zápas: 2:00 Los Angeles Kings - New Jersey Devils. Čtvrtek 7. června - 4. zápas: 2:00 Los Angeles Kings - New Jersey Devils. Neděle 10. června - případný 5. zápas: 2:00 New Jersey Devils - Los Angeles Kings. Úterý 12. června - případný 6. zápas: 2:00 Los Angeles Kings - New Jersey Devils. Čtvrtek 14. června - případný 7. zápas: 2:00 New Jersey Devils - Los Angeles Kings.

Kurzovní lístek: 26.4.2024 Exchange s.r.o.