Dnes je úterý 28. září 2021., Svátek má Václav
Počasí dnes 21°C Dešťové přeháňky

Do Ria, nebo na dovolenou? O startu ruských atletů se rozhodne v červnu

Do Ria, nebo na dovolenou? O startu ruských atletů se rozhodne v červnu
Jelena Isinbajevová získala zlato na hrách v Atenách a Pekiingu, před čtyřmi lety v Londýně si doskočila pro bronz | zdroj: Profimedia

O startu ruských atletů na olympiádě v Rio de Janeiru se rozhodne necelé dva měsíce před započetím samotných her. Výkonná rada Mezinárodní atletické federace IAAF se sejde 17. června ve Vídni, kde se na základně nezávislých posudků bude debatovat o tom, jak dalece pokročilo Rusko ve svém boji proti dopingu.

V listopadu minulého roku bylo Rusko vyloučeno ze všech soutěží pod patronátem IAAF. Světová antidopingová agentura WADA ve své rozsáhlé zprávě předložila důkazy o rozsáhlém, státem organizovaném dopingovém systému v největší zemi světa, který sahá od sportovců a trenérů až k politickým autoritám.

Ruské ministerstvo sportu tuto středu oznámilo, že je připraveno přijmout klíčové reformy, které obnoví důvěryhodnost sportovních institucí a umožní tamějším atletům startovat na olympiádě v Rio de Janeiru.

Jeden z návrhů počítá s třífázovou dopingovou kontrolou, kterou budou provádět tři na sobě nezávislé antidopingové instituce IAAF. Od konce dubna by pak v Moskvě měli na plný úvazek působit dva mezinárodní odborníci jmenovaní WADA.

Výkonná rada Mezinárodní atletické federace se naposledy sešla v polovině března. Tehdy se vyjádřila v tom smyslu, že Rusko musí provést ještě řadu významných pokroků v rámci své antidopingové politiky, aby mohla IAAF uvažovat o zrušení suspendace.

Zdroje:
Daily Mail

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: 28.9.2021 Exchange s.r.o.

EUR 25,500 25,580
USD 21,810 21,950
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma