Dnes je sobota 20. dubna 2024., Svátek má Marcela

Erat pomohl třemi body k výhře Nashvillu ve Phoenixu

Český útočník Martin Erat se v pondělním utkání NHL podílel gólem a dvěma asistencemi na výhře Nashvillu 5:4 po samostatných nájezdech ve Phoenixu. Třebíčský rodák dostal od trenéra Barryho Trotze důvěru i v penaltovém rozstřelu, ale stejně jako domácí Radim Vrbata ve druhé sérii neuspěl. Vítězný nájezd proměnil Andrej Kosticyn.

Erat, třetí hvězda zápasu, otevřel v první třetině skóre a i s přispěním jeho přihrávek si Predators vybudovali vedení 4:2. Domácí však v závěrečné části srovnali, přičemž u třetí branky týmu asistovali Michal Rozsíval a Vrbata. Finský útočník Saku Koivu odehrál tisící utkání v NHL, jubileum ale výhrou neoslavil. Anaheim sice na ledě Colorada v Denveru dvakrát zlikvidoval jednobrankový náskok soupeře, nakonec však prohrál 2:3 v prodloužení. U druhého gólu vítězů si připsal asistenci Jan Hejda, jehož střelu od levého hrazení tečoval Kevin Porter. Další finský hokejista a Koivův spoluhráč Teemu Selänne se díky jedné vstřelené brance osamostatnil na 19. místě v historické tabulce produktivity soutěže. Ziskem 1399. bodu v kariéře se posunul v pořadí před jiného Fina Jariho Kurriho, který pro něj v dětství představoval vzor. "Příliš šťastný z toho právě teď nejsem, jediným naším cílem tady bylo vítězství," řekl Sellänne. Anaheim je v Západní konferenci až dvanáctý a na osmé Colorado už ztrácí devět bodů. O bod zpět za týmem Avalanche je deváté San Jose, které zvítězilo v Edmontonu 3:2. Sharks v zápase ztratili vedení 1:0 a 2:1, soupeř nenašel odpověď až na trefu Logana Couturea ze 41. minuty. San Jose přerušilo sérii pěti porážek. Ve Východní konferenci je v podobné situaci Buffalo, které doma udolalo Montreal 3:2 v prodloužení a na devátém místě ztrácí dva body na poslední postupovou příčku do play off. S hráči Sabres neotřáslo ani vyrovnání soupeře v čase 59:55 a ve druhé minutě prodloužení rozhodl o výhře domácího týmu Tyler Myers.

Kurzovní lístek: 20.4.2024 Exchange s.r.o.