Dnes je pátek 26. dubna 2024., Svátek má Oto
Počasí dnes 12°C Polojasno

Fleischmannův gól zatím hokejistům Floridy na play off nestačil

Hokejisté Floridy promarnili v úterním utkání NHL proti Winnipegu třígólový náskok, prohráli 4:5 v prodloužení a museli odložit oslavy postupu do play off. K jistotě premiérové účasti ve vyřazovacích bojích od roku 2000 potřebují Panteři získat v posledních dvou zápasech ještě jeden bod.

Zápas s Jets měli přitom rozehraný skvěle a i díky gólu a přihrávce Tomáše Fleischmanna vedli po 21 minutách hry už 3:0. Hosté však skóre postupně otočili a domácím se až čtyři minuty před koncem podařilo alespoň vyrovnat na 4:4. V závěru základní části pak ale Ondřej Pavelec v brance Winnipegu vychytal Fleischmannův samostatný únik a ve čtvrté minutě nastavení rozhodl o výhře Jets svou druhou trefou v zápase Andrew Ladd. Gól a asistenci si v úterý připsal i Jakub Voráček, jeho Philadelphia však prohrála s New York Rangers 3:5 a v tabulce Východní konference si vyměnila čtvrtou a pátou pozici s Pittsburghem, který i díky dvěma trefám Sidneyho Crosbyho vyhrál 5:3 v Bostonu. Rangers si naopak výhrou zajistili triumf v konferenci. Své postupové ambice neztratilo Buffalo, které prohrávalo s Torontem dokonce dvakrát o tři góly, nakonec však Sabres zvítězili 6:5 a na devátém místě se bodově dotáhli na osmý Washington. O postupujících do play off naopak začíná být jasno v Západní konferenci. Devátý Dallas totiž podlehl 2:5 San Jose a dva zápasy před koncem ztrácí na osmou příčku už tři body. Pozici v elitní osmičce si výhrou 2:0 nad Columbusem upevnil Phoenix.

Kurzovní lístek: 26.4.2024 Exchange s.r.o.