Fotbalové šílenství! Stadion pro 16 000 lidí zaplnilo čtyřicet tisíc fanoušků

- Fotbal autor: Tereza Polaczyková

Téměř čtyřicet tisíc fanoušků se vtísnilo na fotbalový stadion s dvojnásobně menší kapacitou, aby mohli sledovat zápas kvalifikace o Africký pohár národů 2017 mezi Egyptem a Nigérií. Ten skončil remízou obou týmů. 

Ilustrační snímek

Ilustrační snímek,zdroj: Profimedia.cz

Utkání se konalo na stadionu Ahmudu Bello v Kaduně, jehož maximální kapacita činí necelých dvacet tisíc diváků. Rozhodnutí kadunského guvernéra Mallama Nasira Ahmada El-Rufaie o volném vstupném však na zápas přilákalo čtyřicet tisíc fanoušků.

Ti se na stadion dokázali dostat navzdory masivnímu nasazení armády. Davy lidí vzaly už hodinu před zápasem útokem jednu ze vstupních bran a vměstnaly se, kam jen to šlo. Ve snaze najít co nejlepší místo ke sledování zápasu vylezli nejodvážnější a nejšikovnější z fanoušků na světelné tabule, osvětlení stadionu či střechy přilehlých domů.

„Myslel jsem, že zápas vůbec nezačne. Situace byla vážná, vypadalo to totiž, že diváci proniknou i na fotbalové hřiště,“ popsal dění na stadionu reportér rádia Beat FM Rotimi Akindele. Někteří novináři ze strachu z davového šílenství stadion raději urychleně opustili.

Vzhledem k výše napsanému se tak zdá být téměř neuvěřitelné, že během utkání nedošlo k žádnému vážnějšímu incidentu a nikomu ze zúčastněných se nic nestalo. 

Tagy: fanoušci fotbal

Zdroje: The Guardian,Vlastní