Dnes je středa 24. dubna 2024., Svátek má Jiří
Počasí dnes 6°C Slabý déšť

Hanzal vstřelil postupový gól hokejistů Phoenixu

Český útočník Martin Hanzal vstřelil postupový gól hokejistů Phoenixu, kteří v pátém utkání 2. kola play off NHL porazili Nashville 2:1 a vyhráli sérii 4:1 na zápasy. Kojoti tak poprvé v historii klubu prošli do finále Západní konference, v němž narazí na Los Angeles Kings.

Vedle Hanzala slaví postup i trojice dalších českých hokejistů Radim Vrbata, Michal Rozsíval a Rostislav Klesla, který pondělní duel kvůli trestu sledoval jen z tribuny. Naopak ze hry o Stanley Cup je útočník Martin Erat, jenž by mohl posílit český národní tým na mistrovství světa. Kojoti rozhodli pondělní zápas dvěma góly v druhé třetině. Ve 24. minutě otevřel skóre Derek Morris, pět minut před druhou sirénou zvýšil na 2:0 Hanzal. Jak se ukázalo, byl to nakonec vítězný gól, Predators totiž v třetí třetině dokázali pouze snížit, když se v 55. minutě trefil Colin Wilson. Hlavní hvězdou zápasu byl vyhlášen brankář Mike Smith, jenž zastavil 32 z 33 střel Nashvillu, v závěrečných sekundách utkání si pak málem připsal gól, když při power-play soupeře jen těsně minul prázdnou branku. Jediná výhra dělí od postupu do finále Východní konference hokejisty New Yorku Rangers, kteří v dramatickém pátém utkání porazili Washington 3:2 v prodloužení a vedou v sérii 3:2 na zápasy. Rangers přitom téměř celou třetí třetinu prohrávali 1:2. Pouhých 6,6 sekundy před závěrečnou sirénou ale vyrovnal v přesilové hře umocněné hrou bez brankáře Brad Richards, v druhé minutě nastavení pak při pokračující početní výhodě rozhodl Marc Staal. Domácí hokejisté tak bezezbytku potrestali vyloučení Joela Warda, který 22 sekund před koncem třetí třetiny ještě za stavu 2:1 pro Washington vyfasoval čtyřminutový trest za faul vysokou hokejkou. Východní konference - 5. zápas: New York Rangers - Washington 3:2 v prodl. (1:0, 0:1, 1:1 - 1:0) Branky: 11. Stralman, 60. B. Richards, 62. M. Staal - 29. Laich, 45. Carlson. Střely na branku: 38:18. Diváci: 18.200. Stav série: 3:2. Západní konference - 5. zápas: Phoenix - Nashville 2:1 (0:0, 2:0, 0:1) Branky: 24. Morris, 36. Hanzal - 55. Wilson. Střely na branku: 17:33. Diváci: 17.182. Konečný stav série: 4:1.

Kurzovní lístek: 24.4.2024 Exchange s.r.o.