Dnes je sobota 20. dubna 2024., Svátek má Marcela
Počasí dnes 2°C Slabý déšť

Havlát zajistil San Jose dvěma góly výhru nad Detroitem

Český hokejista Martin Havlát zařídil v sobotním utkání NHL dvěma góly výhru San Jose 3:2 v prodloužení nad Detroitem. Třicetiletý útočník, který v prosinci podstoupil operaci podkolenní šlachy, ve svém druhém utkání po návratu po zranění zvyšoval první třetině na 2:0 a úspěšnou dorážkou v čase 63:23 zajistil týmu vítězství. Sharks po měsíci a půl vyhráli ve dvou utkáních za sebou a posunuli se v Západní konferenci na osmé místo.

V dalších zápasech sobotního programu už branky českých hráčů vítězství neznamenaly. Trefa Jakuba Voráčka alespoň pomohla Philadelphii k zisku jednoho bodu, když na ledě Bostonu prohrála 2:3 po samostatných nájezdech. V penaltovém rozstřelu se prosadilo prvních pět hráčů, přičemž v úvodní sérii se trefil za vítěze David Krejčí. Rozdílovou branku si připsal Patrice Bergeron. Český útočník Martin Erat zaznamenal gól a asitenci, ale s Nashville prohrál v Los Angeles 2:4. Václav Prospal otevřel skóre utkání ve Vancouveru, nakonec s Columbusem podlehl na ledě loňského finalisty Stanley Cupu 3:4. Ani New Jersey a gól Petra Sýkory za asistence Patrika Eliáše nedokázali zastavit rozjetý Pittsburgh. Hostující Penguins uspěli 5:2, připsali si jedenáctou výhru v řadě a na New York Rangers, nejlepší tým Východní konference, už ztrácejí jenom dva body.

Kurzovní lístek: 20.4.2024 Exchange s.r.o.