Hejnová, Špotáková a Maslák brali v Oslu třetí místo

- Atletika autor: Redakce Sport.Tiscali.cz

Na dalším mítinku Diamantové ligy v Oslu se čeští atleti rozhodně neztratili. Na třetím místě skončili shodně čtvrtkař Pavel Maslák, Zuzana Hejnová v běhu na 400 metrů překážek a oštěpařka Barbora Špotáková. 

Pavel Maslák

Pavel Maslák,zdroj: Michal Šula / MAFRA / Profimedia

Maslák si v norské metropoli vylepšil letošní maximum na 45,39 sekundy, Špotáková svůj výkon roku posunula na hodnotu 64,10 metru. 

Bára se zkraje sezony hodně trápila, v úvodních dvou závodech nepřehodila ani 60 metrů, ale v pondělí na Memoriálu Josefa Odložila se blýsklo na lepší časy výkonem 63,45. A v Oslu se světová rekordmanka opět zlepšila a od vítězství ji nedělil ani půlmetr. Vyhrála Izraelka Marharyta Dorožonová v národním rekordu 64,56, nečekaná vítězka ostravské Zlaté tretry, druhé místo obsadila Jihoafričanka Sunette Viljoenová (64,36). 

Dvojnásobný halový mistr Evropy Maslák také zatím nemá oslnivou formu a při Memoriálu Josefa Odložila se ve větru nedostal dokonce ani pod 46 sekund. Tentokrát alespoň vylepšil svůj výkon z Eugene o 27 setin. Vítězný Steven Gardiner z Baham byl v cíli v osobním rekordu 44,64, Masláka porazil ještě Brit Matthew Smith-Hudson (45,09). 

Hejnová dosáhla času 55,14 a za svým letošním maximem z Birminghamu zaostala o 14 setin. Závod vyhrála Jamajčanka Kaliese Spencerová, druhá česká běžkyně Denisa Rosolová byla pátá za 55,60. 

"Jsem určitě ráda za třetí místo, i když čas jsem čekala lepší," řekla Hejnová. "Trochu foukalo, ale jinak byly podmínky skvělé. Věřím, že můj čas přijde. Trénuji směrem k mistrovství světa, kde by to samozřejmě mělo být nejlepší. Teď si užívám, že jsem zpět a závodím s holkama, které žádnou pauzu neměly," prohlásila atletka, která se letos vrátila po skoro roční pauze zaviněné zdravotními problémy. 

Mezi mílaři statečně bojoval Jakub Holuša a v nabité konkurenci obsadil výborné šesté místo ve skvělém osobním rekordu 3:53,46 minuty. Z dosavadního svého maxima ubral skoro tři sekundy a za letitým českým rekordem Josefa Plachého z roku 1978 zaostal pouze o 87 setin. 

Tagy: Oslo atletika Diamantová liga

Zdroje: ČTK