Počasí dnes 14°C Oblačno

Jágr i s bolavou kyčlí přispěl gólem k triumfu Philadelphie

Navzdory potížím s kyčlí nastoupil Jaromír Jágr do čtvrtečního utkání NHL proti Floridě a svým 18. gólem v sezoně přispěl k triumfu Philadelphie 5:0. Flyers, v jejichž sestavě ze zdravotních důvodů chyběli další dva Češi Jakub Voráček a Pavel Kubina, si tak připsali čtvrtou výhru v řadě.

Jágr, jenž nedohrál úterní zápas s Detroitem, se kvůli bolavé kyčli šetřil a na ledě strávil jen něco málo přes dvanáct minut. Přesto se ve 43. minutě prosadil střelecky, když ranou z mezikruží využil dvojnásobnou přesilovou hru a zvýšil na 4:0. Na čtyři zápasy prodloužili svou vítěznou sérii také hokejisté Dallasu, kteří porazili San Jose 4:3 po nájezdech a upevnili si vedení v tabulce Pacifické divize. Hrdinou večera se stal český mladík Tomáš Vincour, který 75 sekund před koncem třetí třetiny při power-play vyrovnal na 3:3 a poté rozhodl i penaltový rozstřel. Pozici nejproduktivnějšího českého hráče v lize potvrdil Patrik Eliáš, který se podílel gólem a asistencí na výhře New Jersey nad New Yorkem Islanders 5:1. Dvě asistence si v dresu Ďáblů připsal obránce Marek Židlický, hlavní hvězdou večera se ale stal Ilja Kovalčuk, jenž vstřelil hattrick. Z elitní osmičky ve Východní konferenci vypadli hokejisté Winnipegu, kteří podlehli Vancouveru 2:3. Jets nebyl nic platný další skvělý výkon Ondřeje Pavelce, jenž si připsal 42 zákroků. Winnipeg vystřídal na osmém místě Washington, který udolal 3:2 v prodloužení Tampu Bay.