Dnes je čtvrtek 18. dubna 2024., Svátek má Valérie
Počasí dnes 8°C Dešťové přeháňky

Jágr se v tabulce střelců osamostatnil na 11. příčce

Český hokejista Jaromír Jágr se podílel ve středečním utkání NHL gólem a asistencí na vítězství Philadelphie 4:1 v Dallasu. Devětatřicetiletý útočník se tím v historické tabulce střelců NHL osamostatnil na jedenácté pozici, kterou dosud sdílel s Brendanem Shanahanem. Kladenský rodák a nejproduktivnější Evropan soutěže má nyní na kontě 657 branek a ztrácí na desátého Luka Robitaillea jedenáct gólů.

Jágr byl vyhlášen druhou hvězdou utkání, lepší byl pouze Claude Giroux. Kanadský hráč, jenž vynechal předchozí čtyři zápasy kvůli otřesu mozku, figuroval u všech branek Flyers. První dal sám, na ostatní přihrál. "Byl nadšený, že zase může hrát. Bylo to na něm vidět. Od prvního střídaní měl v sobě spoustu energie," uvedl Jágr na adresu Girouxe, jenž mu dělá centra. Flyers v utkání inkasovali už v úvodní minutě, ale ještě do přestávky dvěma góly skóre otočili. U vyrovnávací branky si připsal asistenci Jágr, jehož střelu z mezikruží dorazil Giroux. V prostředním dějství český útočník zvýšil na 3:1, poté co v početní převaze zavezl do útočného pásma puk, vyměnil si ho s Girouxem a akci zakončil střelou pod horní tyčku. "Jágr během kariéry udělal hodně bodů v přesilovkách, a když se dá dohromady s tak talentovaným hráčem, jako je Giroux, to se chyby nevyplatí. Několikrát jsme si špatně pokryli prostor a šikovní hokejisté jsou schopni toho využít a najít si cestu ke skórování," komentoval souhru obou hráčů kapitán Dallasu Brenden Morrow.

Kurzovní lístek: 18.4.2024 Exchange s.r.o.