Jágrovy dva góly Philadelphii k výhře nad Pittsburghem nestačily

Hokejový útočník Jaromír Jágr prožil ve svém prvním startu po čtyřicátých narozeninách gólově nejvydařenější utkání od 2. prosince. Kladenský rodák v barvách Philadelphie vstřelil v dnešním odpoledním utkání NHL dvě branky do sítě Pittsburghu, ale výhru slavit nemohl. Jeho bývalý klub si totiž z ledu Flyers odvezl vítězství 6:4.

Jágr, který kvůli chřipce vynechal čtvrteční zápas s Buffalem, zaznamenal oba své góly v 16. minutě v rozmezí 18 sekund. Otočil tím vývoj utkání na 2:1, ale Philadelphia vedení neudržela. Pittsburgh definitivně rozhodl o vítězství v úvodní devítiminutovce třetí části, v níž zaznamenal tři góly. httpv://youtu.be/QdT2Olh8JAA Čtyřicetiletý Jágr skóroval dvakrát v jednom zápase potřetí od svého návratu do NHL a má na kontě 15 branek. Zároveň se přiblížil na rozdíl jediného bodu Joeovi Sakikovi, jemuž patří s 1641 body osmé místo v historické tabulce kanadského bodování. Svou třetí branku v sezoně si v jednoznačném zápase proti Minnesotě připsal útočník St. Louis Vladimír Sobotka. Třebíčský rodák zvýšil v třetí třetině nečekanou střelou na konečných 4:0 a ukončil 28 zápasů dlouhé čekání na gól.