Ještě nedávno hrál za Bohemku, teď chce vyhrát na počest mrtvých fotbalistů

- Fotbal autor: art

Ještě nedávno jste ho vídali na českých trávnících v dresu Bohemians 1905. Teď chce spolu se svým novým týmem Atlético Nacional vyhrát mistrovství světa klubů a uctít tak památku brazilských fotbalistů z Chapecoense, kteří zemřeli po cestě na zápas právě s Nacionale. 

Jhon Mosquera (vpravo) a Rafael Acosta

Jhon Mosquera (vpravo) a Rafael Acosta,zdroj: Profimedia.cz

"Tým Chapecoense zůstane navždy v našich srdcích a myslích," řekl  Jhon Mosquera po příletu na šampionát do Ósaky. "Pokaždé když vyhrajeme, je to pocta pro ně. Celý fotbalový svět byl touto tragédií zasažen a uděláme vše pro to, abychom to tu pro ně vyhráli," dodal.

Šestadvacetiletý Mosquera strávil v české lize dvě sezony, během nichž nastoupil za vršovické Bohemians k 55 zápasům a vstřelil tři góly. Především v minulé sezoně patřil k oporám, a i když nastoupil do přípravy na nový ročník a měl smlouvu, rozhodl se vrátit do rodné Kolumbie.

V dresu Nacionalu naskakuje do hry především jako náhradník, s týmem vede kolumbijskou ligu a došel také do finále Jihoamerického poháru. V něm mělo Atlético hrát s Chapecoense, jenže letadlo s brazilským týmem při cestě na finále havarovalo. Nacional poté nechal za vítěze vyhlásit Chapecoense, aby tak uctil jeho památku.

A nyní chce to samé udělat na mistrovství světa klubů, kde startuje jako vítěz Poháru osvoboditelů. Nejprve však musí zvládnout středeční semifinále s japonským mistrem Kašimou Antlers.

"Jsem opravdu rád, že tu mohu být. Je to sen zúčastnit se takového turnaje, kde jsou nejlepší kluby svých kontinentů. Uděláme maximum pro postup do finále. Máme velkou motivaci i víru, že tu můžeme uspět," dodal Mosquera.

Tagy: brazilský fotbal

Zdroje: ČTK