Dnes je čtvrtek 25. dubna 2024., Svátek má Marek
Počasí dnes 9°C Polojasno

Klesla pomohl k výhře Phoenixu, Florida otočila duel s Devils

Obránce Rostislav Klesla byl v utkání 1. kola play off NHL hlavním strůjcem vítězství hokejistů Phoenixu na ledě Chicaga, když gólem a dvěma asistencemi režíroval výhru 3:2 v prodloužení. Jeho tým se ujal vedení v sérii 2:1 na zápasy.

Druhé vítězství vybojovali v úterý také hokejisté Floridy, kteří předvedli velkolepý obrat v New Jersey. Domácí vedli v 7. minutě po trefě Patrika Eliáše už 3:0, přesto nakonec prohráli 3:4. Vítězný gól Floridy dal ve 27. minutě Brian Campbell, asistenci si připsal Tomáš Fleischmann. Klesla byl v Chicagu u všech tří gólů Phoenixu. Nejprve ve 49. minutě tvrdou ranou z voleje zbavil neprůstřelnosti brankáře Coreyho Crawforda a svou premiérovou trefou v kariéře v play off NHL vyrovnal na 1:1. O 33 sekund později sice vrátil domácím náskok Michael Frolík, za dalších 32 sekund však po Kleslově přihrávce skóre znovu vyrovnal Ray Whitney.

Kurzovní lístek: 25.4.2024 Exchange s.r.o.