Konečně nám přálo štěstí, oddechl si Mourinho po postupu do osmifinále

- Fotbal autor: Redakce Sport.Tiscali.cz

Zatímco v domácí soutěži si londýnská Chelsea vede prachbídně, v Lize mistrů dokázal anglický celek vyhrát základní skupinu a zajistil si tak vstupenku do osmifinále. O postupu do play off rozhodli svěřenci Josého Mourinha včerejším vítězství 2:0 nad Portem. Portugalský kouč si po zápase pochvaloval, že na stranu jeho týmu se konečně přiklonilo štěstí.

José Mourinho

José Mourinho,zdroj: Archiv

"V Premier League jsme měli dobré zápasy i herní úseky, ale ani jednou jsme neměli byť jen kousíček štěstí. Teď jsme měli štěstí při odrazech, soupeř si dal vlastní gól, navíc šlo o skvělé rozhodnutí brankového rozhodčího," prohlásil po středečním zápase Mourinho.

Jeho tým otevřel skóre šťastnou trefou ve 12. minutě, kdy se míč po zákroku hostujícího gólmana Ikera Casillase odrazil od obránce Porta Ivana Marcana a jeho dobíhající spoluhráč jej vykopl už za čárou, což potvrdil brankový rozhodčí.

"Tohle v Premier League nemáme, i když je k dispozici branková technologie. Tam hraje všechno proti nám. Penalty, neodpískané penalty, inkasované góly v klíčových momentech. Teď hráči konečně dostali to, co si zaslouží. V lize to tak není, zasloužili by si víc, než dostanou," prohlásil Mourinho.

Odmítl spekulovat nad tím, zda mu výhra nad bývalým klubem, s nímž v roce 2004 ovládl celou Ligy mistrů, zachránila místo na lavičce Chelsea. "Nepřemýšlel jsem nad tím, jestli když vyhraju, udržím si místo, a když prohraju, budu odvolaný. Myslel jsem jen na to dát klubu to, co si zaslouží. Fanoušci si tenhle postup zaslouží," řekl Mourinho.

Chelsea bude jako vítěz skupiny při losu nasazená a v osmifinále se vyhne největším favoritům soutěže. "Tým, který se potýká s tím, čím si my procházíme, samozřejmě není kandidátem na vítězství v Lize mistrů. Ale když jsme s Portem vyhráli v roce 2004, také jsme nebyli kandidáty, to samé s Interem v roce 2010. Když jsme naopak kandidáty byli s Realem, dvakrát jsme vypadli v semifinále, stejně jako s Chelsea. Takže uvidíme, nikdy nevíte," konstatoval Mourinho.

Tagy: Liga mistrů FC Chelsea

Zdroje: ČTK