Dnes je sobota 19. dubna 2025., Svátek má Rostislav
Počasí dnes 6°C Polojasno

LM: Ronaldo hattrickem potopil Wolfsburg, City slaví historický postup

12. 4. 2016 – 23:55 | Fotbal | Redakce Sport.Tiscali.cz | Diskuze:

LM: Ronaldo hattrickem potopil Wolfsburg, City slaví historický postup
Ronaldo nastřílel v letošní sezoně ve všech soutěžích už 46 branek | zdroj: Profimedia

Fotbalisté Realu Madrid díky hattricku Cristiana Ronalda odvrátili hrozbu vyřazení a po domácím vítězství 3:0 nad Wolfsburgem postoupili do semifinále Ligy mistrů, navzdory porážce 0:2 z úvodního duelu. Mezi kvarteto nejlepších se poprvé v historii kvalifikoval také Manchester City, který po remíze 2:2 na hřišti Paris St. Germain vyhrál odvetné střetnutí 1:0.  

Real minulý týden v Německu prohrál 0:2, na San Bernabeu ale manko vymazal už po 17 minutách. Dvěma góly v rozmezí 88 vteřin se o to postaral Ronaldo, který navíc v 77. minutě přidal z přímého kopu třetí gól a poslal Madrid do šestého semifinále v řadě.

Ronaldo si připsal pátý hattrick v Lize mistrů a vyrovnal tak rekord barcelonského rivala Lionela Messiho. V probíhajícím ročníku navíc zaznamenal 16 branek a od rekordu soutěže, který stanovil v sezoně 2013/14, dělí portugalskou hvězdu jediný zásah. Ronaldo je s 93 góly i nejlepším střelcem historie Ligy mistrů.

Manchester City sice vstoupilo do odvety mizerně, když Sergio Agüero neproměnil penaltu, domácí to ale nakonec mrzet nemuselo. V 76. minutě rozhodl o jejich vítězství Kevin de Bruyne. Zatímco anglický celek poprvé postoupil do semifinále, PSG vypadlo ve čtvrtfinále už počtvrté za sebou.

Předchozí článek

Kdo touží po prezidentu Trumpovi

Následující článek

Staňte se designérem vaší jídelny