Neuvirth vychytal vítězství Washingtonu a stal se hvězdou utkání

- Hokej autor: Michal Polák

Český gólman Michal Neuvirth se v pátečním utkání NHL postavil po sedmi týdnech do branky Washingtonu a tým dovedl k vítězství 3:2 nad Torontem. Pětadvacetiletý rodák z Ústí nad Labem, jehož agent Patrik Štefan koncem minulého měsíce prohlásil, že kvůli nízkému zápasovému využití chce pro svého klienta výměnu, kryl 32 střel a stal se první hvězdou zápasu. 

Michal Neuvirth

Michal Neuvirth,zdroj: Profimedia.cz

Neuvirthovi, který v úvodu sezony dělal náhradníka Bradenu Hotbymu, ztížila pozici v týmu souhra několika okolností. V závěru listopadu během rozbruslení před utkáním s Montrealem nechtěně stoupl na puk a poškodil si achilovku. Na jeho místo byl povolán Philipp Grubauer, jenž si v jedenácti utkáních připsal jen dvě porážky v základní době. 

Nemohl jsem usnout

A český brankář po zotavení rázem sledoval poslední utkání z hlediště. Vzhledem k tomu, že ale německý nováček chytal o den dříve a že je Holtby z formy, dostal Neuvirth znovu šanci. „Byl jsem hodně nervózní. Po obědě jsem nemohl usnout,“ přiznal po vítězném utkání pětadvacetiletý gólman. 

Zranění Aleše Hemského, který po střetu s Ryanem Reavesem nedohrál minulé utkání, by nemělo být vážné. Třicetiletý útočník, který figuruje v nominaci českého výběru na olympijské hry v Soči, nechyběl v pátek v sestavě Edmontonu.

Tagy: NHL Washington Capitals

Zdroje: ČTK