Nové Město vyčistilo Moravcovu mušku. Skončil osmý ve sprintu

- Lyžování autor: von

Kde jinde se měl Ondřej Moravec probudit než v domácím prostředí. Český biatlonista v závodě Světového poháru v Novém Městě na Moravě ani jednou nechyboval na střelnici a osmou příčkou získal své nejlepší umístění v sezoně. Stejně dobrou střelbu předvedl i Jaroslav Soukup, který obsadil 19. místo.

Ondřej Moravec dosáhl v Novém Městě na své nejlepší umístění v sezoně

Ondřej Moravec dosáhl v Novém Městě na své nejlepší umístění v sezoně,zdroj: Profimedia.cz

Závod opět vyhrál Martin Fourcade z Francie, jasně vedoucí muž seriálu, který sice jednou chyboval na střelnici, ale druhým nejrychlejším během si zajistil prvenství. V dosavadních sedmi závodech sezony nezvítězil jen jednou.

Druhé místo obsadil Rus Andrej Šipulin, který měl ztrátu 1,6 sekundy. Třetí skončil Nor Emil Hegle Svendsen, jenž jel stejně jako Fourcade jedno trestné kolo, ale byl o 6,4 sekundy pomalejší než vítězný Francouz.

Michalu Krčmářovi ani Michalu Šlesingrovi se před návštěvou, která dosáhla 25 500 fanoušků, nedařila střelba a do dvacítky se nevešli.

Krčmář nepřekvapil, Šlesingr propadl

"Je to radost, že Ondra (Moravec) byl v desítce. Byl to zase ten starý známý Ondra," řekl České televizi šéftrenér reprezentace Ondřej Rybář při pohledu na Moravcovu výbornou střelbu.

Moravec přitom nezačal závod zrovna svižně a také na první střelnici nepatřil mezi nejrychlejší, ale neudělal chybu, díky čemuž se pohyboval na dosah elitní desítky. Střelbu vestoje zvládl za 22 sekund, což byl jeden z nejrychlejších časů, a mířil za nejlepším výsledkem sezony.

"Už dva závody na Pokljuce nasvědčovaly, že by to mohlo být dobré. Jsem rád, že jsem to tady potvrdil, je to psychická vzpruha," řekl Moravec. Ze závodu jen litoval pomalejší střelby vleže. "Tam jsem nechal spoustu vteřin, to bylo ukrutně pomalé. Ale trochu mě tady ta atmosféra svázala," řekl Moravec.

Nejlepší výkon v sezoně předvedl také Soukup, kterému se zatím nedařilo a poslední dva závody dokonce jel v nižším seriálu IBU Cup. "Nebylo to, že by mi trenér řekl: Ty jezdíš, jak se to říká slušně, špatně, tak běž pryč. Ale srovnej se v IBU poháru a ono to zase přijde. A přišlo. Jsem rád hlavně za dvě nuly," řekl.

Krčmář, který letos jezdí ve výborné formě, nezačal špatně. Na první střelbě vleže byl tradičně bezchybný, a když přijížděl na druhou střelnici, pohyboval se mezi nejrychlejšími. Pak ale dvakrát minul a zhatil své šance na další umístění v elitní desítce. "Ani pořádně nevím, co se stalo," řekl Krčmář po 28. místě.

Ještě hůř na tom byl dosud nejlepší Čech ve Světovém poháru Šlesingr, který selhal hned v úvodní střelbě, kde minul třikrát a 450 metrů navíc znamenalo propad až na konec startovního pole. Nezachránila ho ani čistá druhá střelba. "Nevím o tom, že bych udělal nějakou chybu. Pak už to bylo těžké," komentoval Šlesingr 44. příčku.

Tagy: biatlon

Zdroje: ČTK