Odveta s Kličkem se zase odkládá. Fury je prý zraněný

AKTUALIZOVÁNO (aktualizováno: 25. 9. 2016 21:43) - Ostatní sporty autor: roj

Vypadá to, že šampion v těžké váze Tyson Fury přijde o mistrovské pásy. Už podruhé odložil odvetu loňského souboje s Vladimirem Kličkem, která se měla odehrát 29. října. Po zranění kotníku, které údajně bylo důvodem prvního odložení, není podle lékařů ještě zdravotně v pořádku. 

Boxeru Tysonu Furymu se do odvety zřejmě nechce. Navíc má kvůli dopingovému nálezu i jiné starosti

Boxeru Tysonu Furymu se do odvety zřejmě nechce. Navíc má kvůli dopingovému nálezu i jiné starosti,zdroj: Profimedia.cz

"Říjnový zápas v Manchesteru se neuskuteční. Tyson není zdravotně v pořádku a lékaři jeho start nepovolili," uvedli bez bližších podrobností Furyho zástupci v pátečním prohlášení.

Média spekulují, že se Fury do ringu už nejspíš nevrátí. Protože od duelu s Kličkem uplyne v listopadu rok, hrozí mu odebrání mistrovských pásů organizací WBO a WBA.

"Vladimira tím ten člověk znovu hluboce zklamal. Připadá si jako jeho rukojmí. Vladimir chce boxovat, trénuje, už to všechno trvá skoro rok," řekl manažer ukrajinského boxera Bernd Boente.

"Teď je na asociacích, aby rozhodly, co s titulem učiní. Není to v našich rukou, my jen doufáme, že Vladimir bude moci brzy boxovat," dodal.

Furyho navíc ještě na konci října čeká slyšení před antidopingovou agenturou kvůli pozitivnímu testu na steroidy. Zakázané látky u něho kontrola objevila vloni v únoru, tedy ještě před duelem s Kličkem.

Tagy: boxing

Zdroje: ČTK