Dnes je neděle 28. dubna 2024., Svátek má Vlastislav
Počasí dnes 20°C Oblačno

Pardubice na Spenglerův pohár nedosáhly. Bere ho domácí Davos

Hokejisté Davosu se radují ze vstřelené branky. | zdroj: Profimedia

Hokejisté Pardubic při své premiéře ve finále Spenglerova poháru v Davosu v neděli podlehli domácímu týmu 3:5.

Pořadatelský klub v sestavě s českým útočníkem Matějem Stránským triumfoval poprvé od roku 2011, celkově se radoval již pošestnácté a v historické tabulce se dotáhl na dosud nejúspěšnější výběr Kanady, který Dynamo vyřadilo po senzačním obratu v sobotním večerním semifinále.

Souboj v dosavadním průběhu 95. ročníku tradičního turnaje neporažených mužstev rozehrál lépe švýcarský tým a vypracoval si dvoubrankový náskok.

Ve 37. minutě ho sice v rozmezí 13 sekund svěřenci kouče Václava Varadi smazali díky trefám Tomáše Hyky a Roberta Kousala, ale Klas Dahlbeck ještě do druhé přestávky vrátil vedení na stranu domácích.

Posledním střelcem finále byl sice v 53. minutě Jan Mandát, ale snížil už jen tříbrankové manko.

Spenglerův pohár - finále:

HC Davos - HC Dynamo Pardubice 5:3 (1:0, 2:2, 2:1)

Branky a nahrávky: 13. Rasmussen (Haapala), 32. Corvi (Olofsson, Wieser), 39. Dahlbeck (Wieser, Olofsson), 41. Rasmussen (Haapala), 43. Olofsson (Wieser, Corvi) - 37. Hyka (Radil, Čerešňák), 37. R. Kousal (Radil), 53. Mandát (Pochobradský, Košťálek).

Kurzovní lístek: 27.4.2024 Exchange s.r.o.