Dnes je čtvrtek 25. dubna 2024., Svátek má Marek
Počasí dnes 3°C Občasný déšť

Pittsburgh deseti góly odvrátil první mečbol Philadelphie

Velmi přesvědčivým způsobem odvrátili hokejisté Pittsburghu v play off NHL první mečbol Philadelphie. Ve čtvrtém utkání rozstříleli Flyers na jejich ledě 10:3 a snížili stav série na 1:3.

Gólové hody začaly hned v první třetině, kterou Tučňáci vyhráli těsně 4:3. V druhé dvacetiminutovce už pak jasně dominovali, když vyhráli prostřední část 5:0. Hlavním strůjcem úspěchu Pittsburghu byl Jordan Staal, který zaznamenal hattrick, dvakrát se trefil Jevgenij Malkin, Sidney Crosby si připsal gól a dvě asistence. Vedle Pittsburghu odvrátili první postupový mečbol i hokejisté Vancouveru, kteří zvítězili v Los Angeles 3:1 a snížili stav série na 1:3. Svůj první gól v letošním play off vstřelil český útočník Milan Michálek, jehož Ottawa porazila New York Ranges 3:2 v prodloužení a vyrovnala sérii na 2:2. Senators prohrávali po první třetině 0:2, ve 28. minutě ale Michálek bekhendovou střelou po rychlém přečíslení zavelel k obratu. Na konci druhé třetiny vyrovnal v přesilovce Sergej Gončar a o výhře domácích rozhodl ve třetí minutě nastavení Kyle Turris.

Kurzovní lístek: 24.4.2024 Exchange s.r.o.