Platím hodně pokut, mnohem víc než ostatní, stěžuje si Mourinho

- Fotbal autor: art

Trenér Manchesteru United José Mourinho to má těžké. Portugalec je přesvědčený, že si na něj rozhodčí v anglické lize zasedli a měří ho jiným metrem, než ostatní. Po středečním utkání s Hullem, ve kterém měli Sice Rudí ďáblové převahu, ale přesto to skončilo nerozhodně 0:0, neskrýval svou frustraci. . 

Mourinho si stěžuje, že si na něj rozhodčí zasedli

Mourinho si stěžuje, že si na něj rozhodčí zasedli,zdroj: Profimedia.cz

Mourinho po utkání poukázal na incident německého kouče Liverpoolu Jürgena Kloppa, který při úterním šlágru s vedoucí Chelsea (1:1) křičel na čtvrtého sudího, ale vyvázl bez trestu.

"Nechci moc mluvit, protože platím hodně pokut. Mnohem víc než ostatní... Například v úterý rozhodčí řekl jednomu trenérovi, že miluje jeho emoce, a proto nemá problém. Mně bylo řečeno, ať si sednu, nebo budu vykázán na tribunu," uvedl Mourinho.

"Víte, že jsem ve všem jiný a také pravidla pro mě platí jiná. Jednou jsem svůj tým musel sledovat v hotelu, protože jsem nesměl být na stadionu. Můj asistent zase dostal šestizápasový trest, aniž by se někoho dotkl," přidal bývalý kouč Chelsea, Realu Madrid, Interu Milán či Porta.

Mourinhovi se rovněž nelíbilo, že rozhodčí Mike Jones hostujícímu Hullu trpěl zdržování hry. "Potřebovali jsme víc herního času. Myslím, že se hrálo dohromady tak 35 až 40 minut. Hráči Hullu zkoušeli, kam až mohou zajít a co jim rozhodčí dovolí. Ale vůbec je nekritizuji, bojují o záchranu a každý bod má pro ně cenu zlata," uvedl čtyřiapadesátiletý trenér.

Už se ale neudržel, když se ho televizní reportér zeptal, co podle něj měl sudí v zápase udělat jinak. "Když nerozumíte fotbalu, neměl byste tu stát s mikrofonem v ruce," prohlásil Mourinho a bez dalšího slova odešel.

Šestý tým Premier League sice v domácí soutěži prodloužil sérii bez porážky na 14 zápasů, ale po třetí remíze v řadě se mu opět vzdálili konkurenti v tabulce. Na čtvrté místo, znamenající účast v předkole Ligy mistrů, ztrácí United už čtyři body.

Tagy: Manchester United anglická liga

Zdroje: ČTK